У МОЗ розповіли, чи є в Україні новий штам коронавірусу ХВВ.1.5

У МОЗ розповіли, чи є в Україні новий штам коронавірусу ХВВ.1.5

Коронавірус новий штам
. ФОТО: Gettyimages

Станом на початок січня в Україні не виявили нового штаму коронавірусу ХВВ.1.5, який, за даними ВООЗ, вже циркулює у 29 країнах світу. Про це повідомляє пресслужба Мінохорони здоров'я України. Ситуація з перебігом коронавірусу контрольована, зазначили у відомстві.

Як пояснили у МОЗ, новий штам вірусу — XBB.1.5 — вперше був виявлений у Сполучених Штатах Америки в жовтні 2022 року. За оцінкою американського Центру з контролю та профілактики захворювань, він вже посідає друге місце після оригінального підтипу “Омікрон”. Йдеться про 40% серед всіх підтверджених випадків інфікування коронавірусом у США.

За даними ВООЗ, проводяться лабораторні та епідеміологічні дослідження аби дізнатись, наскільки XBB.1.5 є більш серйозним, ніж інші підваріанти, що циркулюють у світі.

“Наразі недостатньо доступної інформації для оцінки будь-яких змін щодо тяжкості інфекції, пов’язаної з цим підтипом”, — зазначили у МОЗ.

Центр громадського здоровʼя на постійній основі здійснює молекулярний епідеміологічний нагляд за SARS-CoV2, зазначили у МОЗ. З початку такого нагляду вже було зроблено 928 секвенувань.

МОЗ закликає вакцинуватися проти коронавірусу

У Мінохорони здоров'я наголошують, що як і раніше, вакцинація є головним засобом вберегтись від важкого перебігу захворювання на коронавірус та потенційно нові підваріанти.

“Якщо ви перебуваєте у безпечних умовах і маєте можливість звернутися до сімейного лікаря — не зволікайте і зробить необхідне щеплення проти COVID-19. Зараз в Україні є близько восьми мільйонів доз вакцини трьох типів: однодозова Johnson & Johnson, дводозові Pfizer (дитяча та доросла форми) і CoronaVac”, — сказав заступник міністра охорони здоровʼя — головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Курс вакцинації включає одну дозу вакцини Johnson & Johnson або дві дози іншої вакцини, доступної в Україні. Щоб продовжити захист, слід робити бустерну вакцинацію: першу — через 5 місяців, другу — через 4.

З початку кампанії з вакцинації 15,4 мільйона українців отримали дві дози вакцини проти COVID-19. Близько 12,4 мільйона не отримали першого бустера, тобто не мають повноцінного захисту, зазначили у МОЗ.

COVID-19. Усі останні новини

Що відомо COVID-19 в Україні

Міністерство охорони здоров’я 20 липня дозволило введення другої бустерної дози вакцини проти COVID-19 усім людям віком від 60 років, а також людям віком від 18 до 59 років із хворобами, які підвищують ризик важкого перебігу коронавірусної інфекції.

Київ отримав від МОЗ України 46 800 доз вакцини Comirnaty (Pfizer) від коронавірусу. Препарат розподілять між медичними закладами столиці.

За даними МОЗ, зараз в Україні є в наявності біля 8 млн доз вакцини трьох типів: однодозова Janssen виробництва Johnson & Johnson, вакцина Comirnaty виробництва Pfizer — дитяча та доросла форми, вакцина CoronaVac китайського виробництва.

В Україні карантин, запроваджений через пандемію коронавірусу, продовжили до 30 квітня 2023 року.

Читайте також

В Україні загрозлива ситуація з коронавірусом — імунолог

На початок