Уряд Чехії готується передати Україні нову партію танків

Уряд Чехії готується передати Україні нову партію танків

Уряд Чехії готується передати Україні нову партію танків
. Прем'єр-міністр Чехії Петер Фіала власноруч підписав один з танків для ЗСУ, фото: Twitter/Petr Fiala

Чехія надасть Збройним силам України партію танків T-72, повідомив прем'єр-міністр Чехії Петер Фіала. Один з танків він підписав власноруч.

"На танку Т-72, який вирушить до України, я написав коротке послання хоробрим українським захисникам. Я вірю, що українці здобудуть перемогу у боротьбі з російським агресором", — написав Фіала у Twitter.

Також голова чеського уряду повідомив, що в Україну буде відправлено евакуаційну машину TREVA 30.

"Під час мого візиту до армійського арсеналу Excalibur у мене також була можливість охрестити нову евакуаційну машину TREVA 30, яка в майбутньому може допомогти і Україні", — написав Фіала.

Крім того, Фіала зазначив, що говорив телефоном з президентом України Володимиром Зеленським у виробничому цеху "Армії Екскалібур".

"Ми говорили про подальшу конкретну співпрацю між нашими країнами і побажали один одному гарного Нового року, ми обидва віримо, що він буде кращим, ніж минулий"— зазначив прем'єр-міністр.

Що відомо

  • З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Чехія надала українській стороні безпекової допомоги на суму понад 3,5 мільярда крон (152 мільйони доларів).
  • Чехія також передала Україні гелікоптери вогневої підтримки, танки і ракетні системи.
  • Президент Чехії Мілош Земан відмовив 11 співгромадянам у дозволі долучитися до лав Збройних Сил України.
На початок