Розфарбовували пташок та малювали подільську вазу – для дітей із Маріуполя в обласному центрі народної творчості провели майстер-клас. Навчалися традиційного подільського розпису 11 переселенців. Такий арт-терапевтичний захід зініціювали волонтери ГО“Військово-польовий арт”. Реалізовують його у рамках проєкту “Добре серце”, каже волонтер Владислав Луцяк.
“Це цикл арт-терапевтичних заходів. У межах проєкту ми працюємо з весни 2022 року, з березня починаючи. У нас в тому році, в 2022-му, в циклі майстер-класів з різними викладачами і митцями взяли участь близько 1000 дітей”, – каже Владислав Луцяк.

Навчав дітей подільському розпису майстер народної творчості Сергій Бугай.
“Ми постійно хочемо долучати молоде покоління, маленьких діток, які тільки розпочинають свою творчу діяльність. Ми підходимо з двох боків: з одного боку ми доносимо якусь традицію цим дітям, розказуємо, розповідаємо. По-друге, ми знайомимо їх з культурою України, з традиціями тутешніми і не тільки, традиціями нашої України. Але разом із тим вони мають тут змогу спробувати себе як художники, як митці, як автори”, – каже Сергій Бугай.

Наступного разу переселенців вчитимуть, як власноруч зробити витинанку. Про місце і час організатори повідомлять заздалегідь, каже Владислав Луцяк.

10-річна Аліна з Маріуполя розмальовувала пташку.
“Я її зробила такою тепло-холодною. Я використала червоний, жовтий, помаранчевий, блакитний та синій кольори. Чомусь мені воно різдвяне таке здається”, – розповідає Аліна.
9-річний Михайло розфарбовував на занятті синичку. Її подарує татові.
“Я пташечку різнокольоровою зробив: червоний, синій, сірий, коричневий і жовтий кольори. Повішу до татка в машину”, – каже Михайло.

Відвідала майстер-клас і семирічна Олександра Максимова. Мама учасниці Ольга Суспільному розповідає: малювання заспокоює та надихає її доньку.

“Нас запросили сьогодні відвідати майстер-клас. Для нас це щось нове, і нам дуже цікаво було про це дізнатися, тому ми прийшли. Ми з квітня приїхали з Маріуполя до Вінниці, і взагалі Вінниця проводить дуже багато майстер-класів, щоб дітки могли відволікатися, розвиватися далі, незважаючи ні на що”, – каже Ольга Максимова.