Хмельницький протитуберкульозний диспансер досі у процесі реорганізації

Хмельницький протитуберкульозний диспансер досі у процесі реорганізації

Хмельницький протитуберкульозний диспансер досі у процесі реорганізації диспансер/Поділля

Колишній Хмельницький протитуберкульозний диспансер реорганізовують.Про це розповів Суспільному начальник управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради Борис Ткач. За його словами, в подальшому це буде хоспісне відділення.

Хмельницький міський протитуберкульозний диспансер в стадії реорганізації близько півроку. Його перетворили в Хмельницький міський центр спеціалізованої паліативної та хоспісної допомоги, - каже начальник управління охорони здоров’я Хмельницької міської ради, Борис Ткач.

Хмельницький міський протитуберкульозний диспансер в стадії реорганізації близько півроку, - каже Борис ТкачТкач/Поділля

Хмельницький міський протитуберкульозний диспансер в стадії реорганізації близько півроку, - каже Борис Ткач

«В процесі реорганізації виявилось, що просто амбулаторну фтизіатричну допомогу без поєднання стаціонарної допомоги, без поєднання з оперативними втручаннями, з реанімацією, Національна служба здоров’я України фінансувати не буде. Через те наші фтизіатри зараз перейшли в склад Лікувально-діагностичного центру, хоча фізично вони поки перебувають на тих самих робочих місцях».

На прийомі дільничного лікаря - фтизіатра пацієнтка колишнього Хмельницького протитуберкульозного диспансеру. Відкрито на камеру жінка не спілкується. Проте розповідає, що було зручніше, коли на місці консультували та обслуговували лікарі, адже тоді не витрачається ані лишній час, ані кошти.

Дільничний лікар - фтизіатр Інна Фінагеєва каже, що наразі є працівником іншої медичної структури - Хмельницького лікувально-діагностичного центру.

Лікар - фтизіатр Інна Фінагеєва: пацієнтів в нас є дуже багато. Протягом місяця на прийомі було приблизно 160 людейлікар/Поділля

Лікар - фтизіатр Інна Фінагеєва: пацієнтів в нас є дуже багато. Протягом місяця на прийомі було приблизно 160 людей

«Офіційно, на даний час, підпорядковуємося Хмельницькому міському діагностичному центрі. На час карантину прийом проводиться на базі колишнього Хмельницького протитуберкульозного диспансеру за вулицею Житецького, 22. Подальших якихось рекомендацій, щодо прийому де ми маємо вести, ще не має. Пацієнтів в нас є дуже багато. Протягом місяця на прийомі було приблизно 160 людей».

За словами директора медичного центру спеціалізованої паліативної та хоспісної допомоги Володимира Кудли на сьогоднішній день, вони частково забезпечені. Їм надали: 14 функціональних ліжок, матраци, каталочки, надали біотуалети, обладнання. Додає, також потрібно медичне обладнання для підтримки життєдіяльності тих хворих, які мають бути у медичному центрі.

На разі заклад вже приєднали до КП «Хмельницька міська лікарня», - додає Борис Ткач, в подальшому це буде хоспісне відділення Хмельницької міської лікарні.

«Частина працівників все - таки залишаються в складі закладу, їм потрібно виплачувати заробітну плату, а зараз фінансування від національної служби здоров’я не отримують, через це повністю лягає зараз на міський бюджет. Зараз там залишилось 41 працівник».

Лікарі - фтизіатри на базі колишнього тубдиспансеру залишилися за територіальним принципом, - каже виконуючий обов’язки директора медичного центру спеціалізованої паліативної та хоспісної допомоги, Володимир Кудла.

«Прийом хворих вони ведуть на базі нашого міського протитуберкульозного диспансеру, тут залишилася інфраструктура, лабораторія, два рентген кабінети, регістратура, статистика та комп’ютерне забезпечення».

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди