У трійці лідерів, але з тенденцією до падіння: як війна вплинула на поголів’я корів на Чернігівщині

У трійці лідерів, але з тенденцією до падіння: як війна вплинула на поголів’я корів на Чернігівщині

У трійці лідерів, але з тенденцією до падіння: як війна вплинула на поголів’я корів на Чернігівщині
ФОТО: Getty Images (ілюстративне)

Чернігівщина – третя в Україні серед областей за поголів’ям корів – налічує 37,9 тисячі. Про це пише сайт «Агропортал». Разом з тим, в області спостерігають тенденцію до зменшення поголів’я через постійні обстріли та економічну ситуацію. Про це в коментарі Суспільному розповіли в Департаменті агропромислового розвитку ОВА.

Згідно з інформацією, загалом сільгосппідприємства області нараховують близько 90 тисяч голів великої рогатої худоби, з них – близько 38 тисяч саме корів. Але, як кажуть в департаменті, цифри неточні – через війну чіткої статистики не ведуть, і не всі підприємства вчасно звітують.

Основна проблема фермерів та підприємців – обстріли прикордоння.

"У нас є господарства, які постійно страждають від обстрілів – і матеріальна база, і тваринницька галузь", – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, в одному з сіл Семенівської громади, що в Новгород-Сіверському районі, внаслідок російських обстрілів 30 жовтня загинули 62 корови, також пошкоджені будівлі сільськогосподарського підприємства.

Згідно з повідомленням департаменту АПР, усього з 24 лютого внаслідок збройної агресії загинули 500 голів великої рогатої худоби, з них 200 корів. Також три сільгоспвиробники збули повністю своє поголів’я – «до кращих часів». Наприклад, ТОВ «Мрія», що в Новгород-Сіверському районі, позбулося 200 корів.

Разом з тим, підприємства не перевозять свої потужності в безпечніші області. Єдина міграція відбулася в межах Новгород-Сіверського району – з прикордонного Грем’яча вивезли пів тисячі корів. Від ферми до російського кордону – триста метрів, територію кілька разів обстрілювали. Залишатись там було небезпечно, тому забрали звідти працівників, худобу і майно.

Загалом у департаменті фіксують зменшення поголів’я корів на 4% (в порівнянні з таким же періодом минулого року) та спостерігають тенденцію до ще більшого зниження. Окрім обстрілів, проблема в економіці, адже часто підприємства ведуть діяльність і у тваринництві, і в рослинній галузі.

"На сьогоднішній день є підприємства, які працюють на прикордонних територіях. Враховуючи, що зерно вони змогли продати за цінами, що в порівнянні з попереднім роком впали в рази, плюс у них замінована територія – врожай вони посіяти не зможуть, а їм треба платити людям зарплату, платити за паї – за рахунок того, що в них є тваринницька галузь. За рахунок молока й за рахунок реалізації непродуктивного поголів’я. В цих умовах нарощувати поголів’я дуже важко", – йдеться в повідомленні департаменту.

Згідно з повідомленням, великі підприємства потребують державної фінансової підтримки. Без неї про збільшення поголів’я хоча б до довоєнного рівня не йдеться.

Читайте також

З 2 січня в Чернігові зросла вартість харчування у школах та дитсадках

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок