У Міністерстві закордонних справ України назвали заяву Росії щодо річниці президентства Володимира Зеленського втручанням у внутрішні справи, прикладом дезінформації і спробою розколоти українське суспільство.
"Коментар Департаменту інформації та преси МЗС РФ щодо річниці вступу на посаду Президента України Володимира Зеленського є черговою спробою Росії втрутитися у внутрішні справи України, нав'язати спотворені інтерпретації реальності, розколоти українське суспільство і відволікти увагу від питання власної міжнародно-правової відповідальності за агресію проти України", — йдеться в повідомленні МЗС України.
У відомстві зазначили, що автори коментаря звинувачують Україну у здійсненні русофобської державної політики, нагнітанні напруги у відносинах з Росією, що "є одним із яскравих прикладів дезінформації".
Українські дипломати вказали, що факти свідчать про те, що справжньою причиною, яка руйнує співпрацю між двома державами, є російська збройна агресія проти України, окупація Росією українських територій та незаконне утримання нею українських громадян.
"Мова ворожнечі коментаря МЗС РФ не містить навіть натяку на конструктив і ставить під сумнів налаштованість російської сторони до дипломатичного врегулювання", — кажуть у відомстві.
В МЗС підкреслили, що Україна займає конструктиву позицію у Нормандському форматі та Мінському процесі і прагне дипломатичним шляхом врегулювати конфлікт, вносячи відповідні ініціативи, а останнім свідченням цього є нова делегація України в Тристоронній контактній групі та її конструктивна позиція під час останнього засідання групи.
"Очікуємо на зміну Росією пропагандистської риторики і перехід до конструктивної взаємодії з метою деокупації окремих районів Донецької та Луганської областей і Криму", — резюмували в Міністерстві.
Раніше МЗС РФ опублікувало заяву щодо річниці президентства Зеленського, де назвало Майдан "злочином", обурилося просуванню земельної реформи і заявило, що "русофобія в Україні отримала нове дихання".
Читайте також: "Як пройшла пресконференція Зеленського. Хроніка й основні тези"
Що відомо
- 20 травня 2019 року Зеленський став президентом України. У Раді він проголосив присягу, заявив про розпуск парламенту й пішов до своєї Адміністрації.
- Міністри закордонних справ Німеччини, Франції, України та Росії домовилися через місяць провести чергові переговори з метою підготовки саміту лідерів "нормандського формату".
- Раніше МЗС Росії висловило низку звинувачень на адресу України. Зокрема, росіяни обурилися, що документ про створення Консультативної ради так і не був підписаний.