У 2023 році настав час для перезавантаження відносин з усім африканським континентом, тоді як раніше у фокусі дипломатичної діяльності були політичні та торговельно-економічні контакти з країнами Північної Африки.
Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ Україн.
"Нова українська політика на цьому пріоритетному напрямі, визначена Президентом України Володимиром Зеленським, ґрунтується на Стратегії розвитку відносин з державами Африки, затвердженій у січні 2022 року", — зазначили у відомстві.
Там зауважили, що з лютого 2022 року відбулися 18 розмов президента України з африканськими лідерами, 9 з яких — вперше в історії двосторонніх відносин.
Україну відвідав президент Гвінеї-Бісау та чинний голова Економічного співтовариства країн Західної Африки Умаро Ембало, що стало першим офіційним візитом в Україну лідера держави Підсахарської Африки з 2004 року.
Також у МЗС нагадали, що у жовтні 2022 року відбулося перше в історії української дипломатії африканське турне міністра закордонних справ України, що охопило Сенегал, Кот-д’Івуар, Гану та Кенію.
Читайте також: Навіщо Кулеба поїхав у Африку і чим це допоможе у боротьбі проти РФ ― політологиня
Крім того, у міністерстві наголосили, що до числа здобутків української політики в Африці варто віднести консолідацію підтримки африканських країн на рівні Генеральної Асамблеї ООН: жодна держава Африки не проголосувала проти резолюції "Територіальна цілісність України: захист принципів Статуту ООН" від 12 жовтня 2022 року.
Читайте також: Кулеба: Підтримка деякими країнами Африки Резолюції Генасамблеї ООН — це успіх української дипломатії
"На часі розширення нашої дипломатичної присутності на континенті до рівня, який дозволить безперебійно та ефективно взаємодіяти з африканськими столицями. У цьому зв'язку заплановано, зокрема, відкриття низки нових посольств", — додали в МЗС.
Читайте також: Боротьба за Африку: як Україна планує посилювати відносини з країнами цього континенту? — пояснює дипломат