Зеленський зустрівся із президентом Гвінеї-Бісау: про що домовились лідери

Зеленський зустрівся із президентом Гвінеї-Бісау: про що домовились лідери

Зеленський зустрівся із президентом Гвінеї-Бісау: про що домовились лідери
Володимир Зеленський, фото: ОПУ

Президент Гвінеї-Бісау Сісоку Ембало здійснив візит в Україну, під час якої зустрівся із президентом Володимиром Зеленським. Він став першим лідером серед країн Африки, який відвідав Україну після початку російського вторгнення.

Про це розповів Володимир Зеленський під час пресконференції за результатами зустрічі.

"Сьогодні відбулися перші в історії наших відносин переговори на найвищому рівні з президентом Гвінеї-Бісау і головою економічного співтовариства держав західної Африки. Важливо, що пан президент став першим лідером африканської держави, який відвідує Україну після 24-го лютого і має можливість почати правду, щодо ситуації в нашій країні", — зазначив політик.

Зеленський наголосив, що війна в Україні впливає на всі інші держави світу.

"Розв’язана Росією злочинна війна, свідомо спровоковані Росією кризи на продовольчому ринку, на енергетичному ринку, міжнародних відносинах загалом значно погіршили соціально-політичні умови в десятках країн. Мільйони людей в Африці, Азії, Європі опинилися через російську агресію в найгірших обставинах життя кількох поколінь", — підкреслив гарант.

Зеленський закликав до єднання усіх сумлінних лідерів і держав світу, щоб подолати загрози, які спровокувала РФ. Окрім того, він поінформував свого колегу про нові російські ескалаційні кроки, а також подякував Гвінеї-Бісау за підтримку принципів міжнародного права і територіальної цілісності України під час голосування на Генасамблеї ООН за резолюцію, яка засуджує злочинну російську спробу анексії української території.

За словами політика, він домовився із Сісоку Ембало про подальшу підтримку українських резолюцій щодо компенсаційних механізмів через російську агресію, спеціального трибуналу над РФ, а також повернення українського Криму. Також президенти обговорили зусилля України для подолання продовольчої кризи, зокрема питання експорту українського продовольства з портів на Чорному морі.

"Запевнив пана президента, що Україна може і надалі гарантувати продовольчу, а отже соціально-політичну безпеку у країнах-партнерах", — зауважив Зеленський.

Він також подякував за підтримку необхідності продовження дії експортної зернової ініціативи, продовження якої має відбуватися у листопаді, й блокування Росією виходу 170 суден із зерном для країн Африки та Азії.

"Маємо зробити все, щоб не дати Росії зірвати наш продовольчий експорт, бо це неминуче спровокує новий ціновий вибух на продовольчому ринку, нове погіршення життєвих обставин для мільйонів людей", — наголосив гарант.

Окрім того, сторони обговорили можливість створення зернового хабу в країнах ЕКОВАСЕкономічне співтовариство країн Західної Африки, а також проблему діяльності ПВК "Вагнер".

"Ми зацікавлені у розбудові якісних різнопланових відносин з країнами африканського континенту, обговорили можливість організації саміту Україна-Африка в Україні, український потенціал в аграрному виробництві, машинобудівній промисловості, енергетиці, IT-сфері та інших секторах економіки можуть стати основою для взаємовигідного партнерства з країнами ЕКОВАС. Я вважаю, що економічне соціальне зростання в Африці буде одним із ключових драйверів глобального розвитку", — зазначив Володимир Зеленський.

Читайте також

Обстріл Дніпра, "Армія відновлення", росіяни розграбовують Херсон. 245 день війни. Онлайн

На початок