Перейти до основного змісту
Колони військової техніки та фільтрація місцевих: як живе окупований прифронтовий Старобільськ

Колони військової техніки та фільтрація місцевих: як живе окупований прифронтовий Старобільськ

Колони військової техніки та фільтрація місцевих: як живе окупований прифронтовий Старобільськ
. Танки підконтрольної РФ самоназваної ЛНР, 30 липня 2022 року. фото: АР

Жителі тимчасового окупованого Старобільська розповіли Суспільному про ознаки наближення Сил оборони до Кремінної, які помітні в місті, захопленому ще на початку березня. Старобільськ, очільник Луганської обладміністрації Сергій Гайдай, називає логістичним центром окупантів на Луганщини містом, де російські військові вибудували дві лінії оборони.

Юлія не бажає називати своє справжнє ім’я, оскільки її близькі, залишаючись на окупованій території, зберігають проукраїнську позицію та пережили кілька обшуків і затримань. Вони передали Юлії, що на Старобільщині ФСБшники нині посилили "роботу" із тими, кого вважають "ненадійними".

"Зараз не лише їздять до таких "ненадійних", як моя рідня, а й просто можуть будь-кого зупинити на вулиці, обшукати, вилучити без пояснень телефон. І, не дай Боже, в ньому щось знайдуть: українські "обої" чи повідомлення зі словами "орки" або просто фотки якихось краєвидів міста. Це у кращому випадку — путівка на "підвал" мінімум на два тижні. Чоловіків можуть роздягнути. Так шукають військові татуювання. Хто гуртується по двоє-троє — в тих можуть побачити диверсійну групу. Також мені розповіли, що у самому місті дуже багато орків, вони заселяються скрізь. Прості "чмобіки" переважно на сільгосп — та інших підприємствах, кадрові військові живуть з гарними умовами у порожніх будинках та квартирах. Є й такі, що у наметах у лісі облаштувались, але постійно змінюють дислокацію щоб під Himars на потрапити. Бояться…".

Про те, що останнім часом у Старобільську додалось військових та техніки, які або проїжджають у напрямку Сватового або залишаються у місті та селах неподалік Суспільному розповіла місцева жителька Аліна.

"У розмові з рідними ми дотримуємось секретності та називаємо їх "гостями", а військову техніку "жигулями". Так ось "гостей" за останній тиждень у місті додалось. Всі шатаються по вулицям, багато нетверезих. Наче й заборонили їм продавати алкоголь, але… Місцеві так звані "правоохоронці" навіть почали місцевих "самогонщиків" попереджати, щоб не продавали свою продукцію. Колони з "орками" рухаються з Новопскова та Білокуракіного. В основному в таких колонах "Урали" з живою силою".

За словами жінки, в місті та околицях стало добре чути звуки бойових дій з Кремінського напрямку, бувають прильоти і по Старобільську.

"Днями втрапили по "оркам" в Чмирівці, до цього у Половинкіному і теж вдало. Місцеві віднедавна обходять їх техніку і місця базування щоб часом не опинитися під обстрілом. Старобільські "колаборанти" хто працює в адміністрації, кажуть, майже "сидять на чемоданах" і вже не почувають себе вільно так, як на початку окупації", – розповіла жінка.

Що відомо

  • Напрямок Старобільська, куди можна наступати після звільнення Кремінної, дозволяє контролювати всі логістичні шляхи на Луганщині, заявляв очільник ОВА Сергій Гайдай.
  • 6 березня 2022 року жителі Старобільська вийшли на вулиці проти окупації. Вони зняли прапор так званої "ЛНР" та підняли державний прапор України. За словами місцевих жителів, під час проукраїнського мітингу окупанти намагалися залякати людей та відкрили вогонь у повітря.

Читайте також про 2022 рік на Луганщині

"Можливість на руїнах побудувати щось з нуля". Луганщина у 2022 році: від окупації до планів про звільнення

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

Топ дня
Вибір редакції
На початок