"Будемо проводити акції, доки всі полонені не повернуться додому", - учасники акції у Хмельницькому

"Будемо проводити акції, доки всі полонені не повернуться додому", - учасники акції у Хмельницькому

"Будемо проводити акції, доки всі полонені не повернуться додому", - учасники акції у Хмельницькому
Суспільне Хмельницький

Більше пів сотні жителів Хмельниччини вийшли на останню в 2022 році акцію підтримки військовополонених "Поверніть героїв додому!", - розповідає організаторка акції Леся Стебло. За її словами, на акції почали збиратися в серпні і проводитимуть їх, доки останній полонений не повернеться додому.

Рівно опівдні понад пів сотні хмельничан та жителів області зібралися в середмісті обласного центру на щотижневу акцію "Поверніть героїв додому!". Організаторка акції, волонтерка Леся Стебло закликає хвилиною мовчання вшанувати пам'ять загиблих.

"З 2014 року, починаючи з Майдану, починаючи з повномасштабного вторгнення. Згадаємо тих, хто загинув в Оленівці: людей сильних, людей сильної волі, сміливих, відважних, людей, які знали, чому вони пішли, заради чого. І чому сьогодні ми продовжуємо цю боротьбу? Тому що ми пам’ятаємо їхній подвиг і тому ми збираємося тут", - каже Леся Стебло.

Жителька Маріуполя Тетяна розповідає: її коханий, якого чекала з полону 9 місяців, повернувся. Каже: був вдома всього місяць. Додає: "Цей місяць пролетів, мабуть, як один тиждень. Цього дуже мало, тому що я його не бачила 9 місяців. Він знову поїхав на війну, тому що ще багато друзів його в полоні. Він поїхав в свою частину і продовжує служити, продовжує щось робити для перемоги".

Леся Стебло говорить: "Чому ми в п’ятницю з вами збираємось? Тому що в п’ятницю військовополонені виходили з "Азовсталі", і п’ятниця - це трагічний день в історії України, в світовій історії, тому що ми всі бачили, який був теракт в Оленівці, і скільки загинуло наших українських громадян".

Організаторка акції Леся Стебло додає: "Те, що ми з вами зараз тут стоїмо - це наш виклик і наш заклик до тих, хто тримає в полоні наших близьких людей".

Далі учасники акції рушили колоною пішохідною вулицею Хмельницького. За словами Лесі Стебло, всі учасники акції - як одна родина, яка стає дедалі більшою, бо до сьогоднішньої акції долучилися й нові люди. Як от Оксана, яка розповідає: приїхала підтримати батьків військовополоненого хлопця, якого знає змалку.

"Дуже молодий хлопець. Я була вихователькою в нього в садочку. Знаю його змалечку, спілкуюся з його мамою, - каже Оксана. - Прийшла сбогодні підтримати наших військових, полонених, які перебувають в полоні вже стільки часу, підтримати їхні родини, щоб вони трималися".

Хода зупинилася на майданчику, де учасники провели мітинг.

Читайте також

Слідкуйте за новинами Суспільного Хмельницький у Telegram, Viber, YouTube та Instagram.

На початок