58,9% людей прагне святкувати Різдво 25 грудня: опитування

58,9% людей прагне святкувати Різдво 25 грудня: опитування

58,9% людей прагне святкувати Різдво 25 грудня: опитування
Суспільне Тернопіль

30 грудня завершилось опитування, коли святкувати Різдво. Про це повідомили у Telegram-каналі Міністерства культури та інформаційної політики.

За результатами опитування більшість українців віддають перевагу святкуванню Різдва 25 грудня.

Зокрема за цей варіант проголосувало понад 900 тисяч людей – це 58,9% від усіх опитаних. Водночас майже 400 тисяч прагне продовжувати святкувати 7 січня, а ще майже 200 тисяч готові святкувати в обидві дати.

Раніше міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомляв, що за перші кілька годин у голосуванні взяли участь понад 315 тисяч людей. А всього за тиждень долучилось понад 1,5 мільйона.

різдво ujkjcedfyyz lsz
Більшість хоче святкувати Різдво 25 грудня. Фото: FEDOROV/Telegram

25 грудня вказується у церковних книгах як дата відзначення Різдва як у католиків, так і у православних. Щоправда, одні святкують за новим стилем Григоріанським календарем, а інші за старим, Юліанським. Церква підтримує святкування Різдва – 25 грудня, "коли того захочуть українці". Про це в ефірі Суспільного розповів очільник ПЦУ Епіфаній.

Різниця між Юліанським і Григоріанським календарем

Юліанський календар, заснований на спостереженнях за видимим рухом Сонця з неба, ввів у Стародавньому Римі Гай Юлій Цезар у 46 році до н. е. Його розробив олександрійський астроном Созіген на основі календаря Стародавнього Єгипту.

Коли Київська Русь у Х ст. прийняла християнство, разом із ним прийшов і юліанський календар. Однак середня тривалість року в юліанському календарі становить 365 діб та 6 годин (тобто на рік 365 днів, і в кожний четвертий рік додається додатковий день). Тоді як тривалість астрономічного сонячного року дорівнює 365 діб 5 годин 48 хвилин і 46 секунд. Тобто юліанський рік був довшим за астрономічний на 11 хвилин 14 секунд і, отже, відставав від реальної зміни років.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube.

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок