У Росії замінять очільника командування Західним угрупованням військ — британська розвідка

У Росії замінять очільника командування Західним угрупованням військ — британська розвідка

Армія РФ
Нещодавно мобілізовані російські військові перед посадкою в потяг на залізничному вокзалі в Тюмені, Росія, 2 грудня 2022 р. Фото: АР

У Росії, вірогідно, замінять очільника командування Західним угрупованням військ. Про це повідомляє Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на дані британської розвідки.

“Генерал-лейтенант Євген Нікіфоров, ймовірно, перейме командування Західним угрупуванням військ (ЗГВ) Росії в Україні”, — йдеться у звіті британських розвідників.

Він стане щонайменше четвертим командиром формування з моменту вторгнення та замінить генерал-полковника Сергія Кузовлєва, який був призначений лише три місяці тому, відзначили у розвідці.

За даними британських розвідників, як начальник штабу російської Східної групи військ (СГВ) протягом перших тижнів вторгнення Нікіфоров брав активну участь у плануванні невдалої спроби Східної групи військ і ВДВ наступати на Київ з боку Чорнобильської зони.

“Західне угруповання військ майже напевно зараз має завдання утримувати правий фланг Росії, район Луганської області навколо Кремінної та Сватового. Оскільки будь-яка сторона ймовірно може спробувати наступ у цьому секторі, Нікіфоров бере на себе важливу оперативну роль у конфлікті”, — йдеться в аналітичному звіті розвідки.

Тривалий відтік старших російських офіцерів, ймовірно, відображає внутрішні розбіжності щодо майбутнього ведення війни у Міністерстві оборони Росії, відзначили британські розвідники.

Читайте також

Атака Київщини дронами-камікадзе, Сили оборони просунулися в напрямку Кремінної. 310 день війни. Онлайн

Росіяни обстріляли вночі Київ "Шахедами", є влучання — КМВА

Небезпека авіаційних і ракетних ударів по критичній інфраструктурі залишається — Генштаб ЗСУ

Вибухи на аеродромі "Енгельс" свідчать про неефективність ППО РФ — ISW

На початок