Батьки виснажені: як навчаються діти з особливими освітніми потребами у Хмельницькому

Батьки виснажені: як навчаються діти з особливими освітніми потребами у Хмельницькому

Батьки виснажені: як навчаються діти з особливими освітніми потребами у Хмельницькому

Навчання з батьками та під контролем вчителів. За словами заступниці директора Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА Тетяни Дупляк в області 11 спеціальних шкіл, де навчаються діти, які, зокрема, мають інтелектуальні порушення та особливі освітні потреби.

Тетяна Дупляк додає, тут шкільну програму діти дистанційно засвоюють за допомогою вчителів, які мають залучати до навчального процесу батьків.

Лілія Петришина – мати 10-річного Валентина. У нього затримка мовленнєвого розвитку. Валентин навчається в 3 класі Хмельницької спеціальної школи №32. Наразі, вчиться дистанційною.

«Ми це все виконуємо, але просто, знаєте, я сама не вчитель, я не знаю, як це правильно, доцільніше донести, але ми стараємось, ми якось справляємось. Якщо в нього є бажання, то він може сам. Але ми самого його вдома не залишаємо. Буквально може на пів години, але так, що він постійно під наглядом. Як не дідусь, то бабуся, то я, якось ми так справляємось», - каже Лілія Петришина.

Валентин розповідає, що його улюблені предмети - українська мова та математика. Вчителька української мови Хмельницької спеціальної школи №32, де навчаються діти з інтелектуальними порушеннями та з супутніми діагнозами, Олена Шелелюєва каже, під час дистанційного навчання створили в соціальній мережі спеціальну групу для учнів з батьками.

«Є діти які не можуть прочитати текст – це перше. По-друге, не завжди батьки можуть правильно прочитати текст, краще, якщо вони його почують і навіть батьки, прослухавши можуть його правильно прочитати, прокоментувати і попрацювати з дітьми окремо. Після тексту - усні завдання. Їх школярі виконують разом з батьками. Вони дуже швидко забувають. Треба постійне повторювання, постійний контроль, коли вони навіть не вчаться тиждень, вони приходять і треба починати все знову практично з нуля, аби вони нагадали всі ті знання, які вони набули», - каже викладачка.

Вчителька-дефектологиня Діана Вознюк має індивідуальні заняття з учнями 7, 3, 4 та 2 класів, каже раніше готувалась до уроку три години, під час карантину - до п'яти.

«Якщо є проблеми з рухом, то шукаєш. Щось таке, щоб було менше писати, або наприклад робота з картками. Коли хочеться, щоб тобі дитина дала відповідь «так», або «ні», можна використовувати браслетки на руку, їй буде легше підняти ручку з червоним і зеленим, який кожний колір означає відповідь», - каже вчителька.

Всього у 32 школі навчаються 103 учні, каже заступниця директора з навчально-виховної роботи школи № 32 Тетяна Кульченко. За її словами з початку введення карантину, були труднощі.

«Труднощі були організаційні. Всіх зібрати, налаштувати і батьків, і дітей, всіх вчителів, щоб вони зрозуміли цей процес. В усіх все різне. Телефони, інтернет, швидкість інтернету, це було важко. А далі якось все пішло. Зараз батьки дуже вже морально виснажились, коли ти дзвониш і щось задаєш вони вже втомились просто», - додає Тетяна Кальченко.

В області 11 спеціальних шкіл, де навчаються понад 1500 школярів з особливими освітніми потребами, каже заступниця директора Департаменту освіти і науки Хмельницької ОДА Тетяна Дупляк.

«Якщо ми говоримо за дітей з інтелектуальними порушеннями, то, напевно в умовах карантину. Для них було найважливіше це зберегти хоча б той рівень знань, який вони отримали до цього, не забути те, що ми вже навчили за цей період часу. У кожного закладу освіти, оскільки заклад є автономний, були свої форми і методи організації, хоча б на рівні мінімізації, але освітнього процесу, з використанням дистанційних форм», - каже Тетяна Дупляк.

Суспільне звернулася до Міністерства освіти і науки, аби отримати коментар щодо навчальних програм розроблених для учнів спеціальних шкіл для дистанційного навчання під час карантину. А саме, хто їх розробляв і чи є вони. Телефоном нам відмовили у коментарі натомість запропонували направити запит. Що і зробили. Наразі, чекаємо на відповідь.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди