Ставлення українців до СРСР в останні роки різко погіршилось — опитування

Ставлення українців до СРСР в останні роки різко погіршилось — опитування

Ставлення українців до СРСР в останні роки різко погіршилось — опитування
Демонастрація активістів Комуністичної партії РФ до дня нарлдження Йосипа Сталіна, Москва, 21 грудня 2022 року, фото: Getty Images

87% опитаних українців станом на зараз однозначно не прагнуть відновлення Радянського Союзу. Для порівняння у 2000 році частка таких становила 53%, у 2021 — 69%.

Про це свідчать результати опитування та аналізу, проведених соціологічною службою Центру Разумкова.

Зазначається, що при цьому однозначно хочуть відновлення СРСР станом на 2022 рік лише 3% опитаних (у 2000 р. таких було 19%, у 2021 р. — 10%), ще 11% відповіли "так, але я розумію, що за сучасних умов це нереально" (у 2000 р. — 28,5%, у 2021 р. — 21%).

"Хоча частка тих, хто не хотів би відновлення СРСР, на Півдні і Сході країни (відповідно 72% і 81%) дещо нижча, ніж на Заході (93%) і в Центрі (89%), у всіх регіонах супротивники відновлення СРСР становлять переважну більшість", — зауважили соціологи.

Читайте також: Нічого святого: як Радянський Союз репресував Діда Мороза, а потім взяв його до себе на службу

У звіті також наголошується, що навіть серед представників найстаршої вікової групи, ті, хто не хотів би відновлення Радянського Союзу, становлять переважну більшість (74,5%), а серед тих, кому менш як 30 років, ця частка зростає до 95%.

Серед тих, хто в родині розмовляє російською мовою, ця частка становить 79%, серед тих, хто розмовляє українською — 90%.

Опитування проводилося соціологічною службою Центру Разумкова за підтримки Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні з 22 вересня по 1 жовтня 2022 року у 112 населених пунктах (57 міських та 55 сільських) України — лише на тих територіях, що контролюються урядом України та на яких не велися бойові дії).

Було опитано 2021 респондента віком від 18 років. Похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3%. Разом з тим, додаткові систематичні відхилення вибірки можуть бути зумовлені наслідками російської агресії, зокрема, вимушеною евакуацією мільйонів громадян.

Читайте також

П’ять важливих війн, що програла Росія — розповідають історики

Опитування: 89% українців вірять у повернення всіх окупованих територій

Українці вважають, що справи у країні рухаються в правильному напрямку та вірять в перемогу — "Рейтинг"

На початок