Чи можна запускати феєрверки під час воєнного стану: відповідає одеська поліція

Чи можна запускати феєрверки під час воєнного стану: відповідає одеська поліція

Ексклюзивно
Чи можна запускати феєрверки під час воєнного стану: відповідає одеська поліція
Феєрверк. Ілюстративне фото: pixabay

Новорічні свята у мирний час — традиційний сезон салютів. Чи можна запускати феєрверки під час воєнного стану та як каратимуть тих, хто продає піротехніку, Суспільному розповіла керівниця пресслужби Національної поліції в Одеській області Любов Гордієвська.

Розпорядженням ОВА від 29.06.2022 №370/А-2022 "Про деякі питання забезпечення порядку та безпеки громадян" в Одеській області заборонили використання, продаж та запуск піротехнічних виробів: феєрверків, салютів і петард незалежно від класу.

Протягом різдвяних та новорічних свят поліцейські Одещини будуть проводити рейди для виявлення фактів незаконного продажу, а також незаконного поводження з піротехнічними виробами. На порушників складатимуть адміністративні протоколи, розповіла Любов Гордієвська. У залежності від наслідків правопорушення кваліфікувати подію можуть як адміністративну чи кримінальну.

Як каратимуть за продаж чи використання піротехніки

Піротехніка має продаватися у спеціалізованих торгових місцях, де наявний відповідний сертифікат якості. Правопорушників поліцейські будуть притягувати до відповідальності відповідно до таких статей Кодексу України про адміністративні правопорушення:

  • статті 195-6 — порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів
  • статті 159 порушення правил торгівлі на ринках
  • статті 160 — торгівля з рук у невстановлених місцях
  • статті 164 — порушення порядку провадження господарської діяльності.

Крім того, відповідно до статті 182 цього ж кодексу, порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях може тягнути за собою попередження або накладення штрафу: на громадян – від п'яти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (85-510 грн), на посадових осіб та суб'єктів господарської діяльності – від п'ятнадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (255-510 грн).

За грубе порушення громадського порядку відповідальність настає за 296 статтею Кримінального кодексу України — хуліганство. Воно карається штрафом від однієї тисячі до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п'яти років.

"Але окрім юридичного аспекту питання, не слід забувати і про морально-етичний аспект. У той час, коли ви бажаєте феєрично, яскраво та гучно святкувати, поряд з вами можуть бути люди літнього віку, діти, хворі, або переселенці зі сходу України та військові, для яких голосні вибухи святкових салютів не в радість і можуть мати тяжкі наслідки фізичного і психологічного характеру", — зазначила Любов Гордієвська.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

На початок