На Прикарпатті планують закрити три школи-інтернати

На Прикарпатті планують закрити три школи-інтернати

На Прикарпатті планують закрити три школи-інтернати офіційний вебсайт Гвіздецької школи-інтернат

Три спеціалізовані загальноосвітні школи-інтернати планують закрити на Прикарпатті. Про це повідомили на комісії обласної ради з питань гуманітарної політики. Мова йде про Калуську школу-інтернат № 2, Гвіздецьку та Яблунівську спеціальні школи-інтернати.

Директор департаменту освіти і науки ОДА Віктор Кімакович розповів, що в Калуші спочатку існувала одна школа для дітей із порушенням слуху. В 1970-х роках її розділили на дві – одну для глухих дітей, інша – для слабочуючих. Зараз, каже Віктор Кімакович, немає сенсу утримувати два схожі навчальні заклади в одному місці.

"У тій, яку залишаємо, зараз є 76 учнів, у в школі, яка припиняє існування, 58 дітей. На утримання однієї дитини з обласного бюджету йде 190 тисяч гривень на рік. Це рішення передбачає ліквідацію, але дітям дадуть можливість продовжувати навчання. Їх переведуть у школу № 1. Там будуть паралельні класи. Це дозволить зберегти і перевести частину педагогів. Це рішення важке, бо частина працівників попадуть і під скорочення, зокрема, технічні працівники", - пояснив Віктор Кімакович.

У Гвіздецькій спеціалізованій школі-інтернаті більшість вихованців має хронічні соматичні захворювання, порушення постави, ДЦП. У закладі допомагають подолати ці вади та розвивати можливості дитини. За словами Віктора Кімаковича, зараз навчається 40 дітей, дев'ятеро з них - випускники. На одну дитину в рік з обласного бюджету витрачають 226 тисяч гривень. Після ліквідації цього навчального закладу дітей, які залишаться в школі, переведуть у Печеніжин. Що робити з майном школи, вирішить голова ОТГ. Працівники закладу будуть звільнені.

В Яблунівській спеціалізованій школі зараз перебуває 49 учнів. У випускних класах є 11 дітей. Там навчаються діти-інваліди, сироти, позбавлені батьківства та напівсироти.

"Буде збільшення фінансування на 25-30%. На сьогодні на одного учня приблизно 227 тисяч гривень на рік йде. Якщо ми не ліквідовуємо її, то з першого вересня фінансування буде 300 тисяч на одного учня. В школі є 36 педагогічних і 31 непедагогічний працівник. Частину дітей переведемо у Печеніжин. Після закриття школи майно передадуть Яблунівській ОТГ", - сказав Віктор Кімакович.

Члени комісії підтримали таку пропозицію. Остаточне рішення щодо ліквідації цих навчальних закладів ухвалять на сесії обласної ради 29-го травня.

До слова, згідно з програмою Міністерства соціальної політики усі інтернатні заклади в Україні мають бути ліквідовані до 2026-го року.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди