На Сумщині відкрилася онлайн-виставка "Історія кримськотатарського народу мовою філателії України". На ній представлені марковані листи, поштові конверти, спецпогашення, присвячені боротьбі кримськотатарського народу з фондів Сумського обласного краєзнавчого музею.
Онлайн-виставка діє на фейсбук-сторінці музею.

Виставку присвятили річниці депортації кримськотатарського народу з його історичної батьківщини - Криму, вщо відбувалася протягом 18-21 травня 1944 року.


На виставці представлені поштові конверти з зображенням архітектурних пам’яток: ханського палацу у Бахчисараї, якому понад 400 років, медресе Інджи-бек-Хатун, заснованої у 1332 р., яка наразі вважається одним з найстаріших навчальних закладів в Україні, мечеті Джума-Джамі у Євпаторії та інших. Також експонуються марковані аркуші та поштові поштові марки.

Читайте також: "Тримали на прицілі, зганяли як собак у вагони". Спогади депортованої кримської татарки

Що відомо:
- 18 травня в Україні — День боротьби за права кримськотатарського народу. У цей день вшановують пам'ять жертв депортації кримських татар.
- У 1944 році Держкомітет оборони СРСР прийняв рішення про насильницьке переселення кримських татар з Криму в Узбекистан, а також сусідні райони Казахстану і Таджикистану.
- Під час депортації були переселені понад 191 тисяча кримських татар. В ході виселення і в перші роки після нього загинули приблизно 46% переселенців з Криму, тобто майже кожен другий.
- Кримські татари або «киримли» - автохтонний тюркомовний народ Криму, європейська мусульманська держава якого – Кримське Ханство – існувало у ХІV-ХVІІІ ст.