180 тисяч гривень витратила Полтавщина на транспортні ізолятори для хворих на коронавірус

180 тисяч гривень витратила Полтавщина на транспортні ізолятори для хворих на коронавірус

180 тисяч гривень витратила Полтавщина на транспортні ізолятори для хворих на коронавірус Суспільне Полтава

Полтавщина закупила 5 ізоляторів для перевезення хворих на COVID-19, а також людей з інфекційними хворобами. Їх розробило кременчуцьке підприємство, яке спеціалізується на виготовленні сільськогосподарського обладнання.

Вартість одного ізолятора – 36 тисяч гривень. Їх придбали за гроші з обласного бюджету. Поки ними користуватимуться Полтавська, Миргородська, Лубенська та Кременчуцька станції екстреної меддопомоги.

Ізолятори для перевезення хворих на інфекційні хворобиСуспільне Полтава

Ізолятори для перевезення хворих на інфекційні хвороби

Капсула кременчуцького підприємства – багаторазова та герметична. Після використання її треба дезінфікувати.

"Цей транспортний ізолятор пройшов усі необхідні обстеження та клінічні випробування. Спочатку сертифікати отримані на весь матеріал і обладнання, з якого складається ця капсула", – каже фахівець обласного департаменту охорони здоров’я Володимир Мохначов.

Ізолятор близько трьох тижнів тестували бригади "швидких" у Полтаві, Чернівцях та Києві. Вони надали свої рекомендації та зауваження розробникам.

"Зробили штатний компресорний бокс, додали заглушки, які закривають рукавиці. Їх можна знімати, і використовувати капсулу без рукавиць. Додали шлюзові порти для можливості вводити інфузійні внутрішньовенні розчини", – розповів керівник компанії-виробника Юрій Андрієвський.

Ізолятори для перевезення хворих на інфекційні хворобиСуспільне Полтава

Ізолятори для перевезення хворих на інфекційні хвороби

Сама капсула важить близько 16 кілограмів. Розміри – 2 мерти на 60 сантиметрів. Вона дозволяє проводити маніпуляції хворим.

Лікар бригади екстреної меддопомоги Андрій Марієч розповідає: "Можна налагодити подачу кисню, забезпечити венозний доступ. Виконувати транспортування із лікарні в іншу лікарню. Також якщо пацієнт перебуває у стабільному стані, ми пояснюємо йому, що це безпечно. Поміщаємо в капсулу, налагоджуємо кисень, вентиляцію і транспортуємо".

"Одна капсула залишиться у Полтаві. Одну капсулу передадуть місту Кременчук. Ще по одній у Лубни і Миргород. Іще одна капсула залишиться для перевезення хворих з інфекційними хворобами – це саме консультативний центр, який є при центрі екстреної меддопомоги. Використовувати їх можна не лише для транспортування хворих на COVID -19, ці капсули дають можливість транспортувати хворих з інфекційними хворобами", каже керівник обласного центру екстреної меддопомоги Дмитро Лавренко.

Ізолятори для перевезення хворих на інфекційні хворобиСуспільне Полтава

Ізолятори для перевезення хворих на інфекційні хвороби

"По-перше, це безпечне транспортування хворого. Потім це безпека для персоналу, який супроводжує, і того обладнання, яке зараз у нас завішене. Після практичного використання ми розрахуємо маршрути пацієнтів і будемо розподіляти наступні 10 капсул, які будуть найближчим часом виготовлені", – каже фахівець обласного департаменту охорони здоров’я Володимир Мохначов.

Зараз кременчуцьке підприємство за день може виготовляти 20 таких капсул.

Нагадаємо, перший варіант кременчуцьке підприємство представило 14 квітня. Після цього конструкцію змінювали, аби було зручно медикам та пацієнтам. На підприємстві таких нош можуть виготовляти до двадцяти на день.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди