На сесії обласної ради затвердили бюджет Полтавщини на 2023 рік

На сесії обласної ради затвердили бюджет Полтавщини на 2023 рік

На сесії обласної ради затвердили бюджет Полтавщини на 2023 рік
Джерело: pixabay

Бюджет Полтавщини на 2023-й рік буде приблизно таким же, як і на цей. Доходи та видатки запланували приблизно на рівні 4,5 мільярдів гривень. Таке рішення ухвалили депутати обласної ради на сесії 23 грудня, повідомив голова облради Олександр Біленький після засідання.

4 мільярди 700 мільйонів гривень доходів та приблизно стільки ж видатків. Такий обласний бюджет на 2023-й рік ухвалили 23 грудня на сесії обласної ради. Через повномасштабне вторгнення засідання організували онлайн.

"Це не остаточна сума, ми ще підрахуємо у лютому-березні, які будуть вільні лишки 2022-го року, бо, зазначаю, коштів, які були передбачені на капітальні видатки, це були сотні мільйонів. І наш бюджет розвитку, я нагадаю, що це майже 500 мільйонів гривень, він може бути десь тотожним вільним лишкам", - каже голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

На сесії обласної ради затвердили бюджет Полтавщини на 2023 рік
Бюджет Полтавщини на 2023-й рік. Суспільне Полтава

Найбільше грошей, як і попередні роки, спрямують на утримання закладів освіти – це майже 1 мільярд 300 мільйонів гривень. 2022-го на цю галузь передбачали понад півтора мільярди гривень.

  • Майже 1 мільярд гривень планують витратити на ремонт і утримання автомобільних доріг. Це на 250 мільйонів менше, ніж торік.
  • 623 мільйони виокремили на галузь охорони здоров’я. Це на 162 мільйони більше, ніж цього року.
  • 2023-го на сферу соцзахисту спрямували понад 564 мільйони гривень. Це майже на 100 мільйонів більше, ніж цьогоріч.
  • На наступний рік на понад 10 мільйонів гривень менше дали на галузь культури та мистецтва – 196 мільйонів 400 тисяч гривень.
  • На спортивну галузь – майже 145 мільйони гривень, минулого року ця сума становила 136 мільйонів.

"Він (бюджет – ред.) передбачає фінансування медичної галузі в першу чергу, він передбачає видатки на капітальні ремонти в медичних закладах, закупівлю обладнання для наших медичних закладів. Ви знаєте, що наша Полтавська область є хабом для внутрішньо переміщених осіб, у нас збільшилась кількість пацієнтів у лікарнях. Відповідно, забезпечення цих лікарень має відповідати потребі сьогоднішнього дня", - каже заступник голови Полтавської обласної ради Олексій Чепурко.

Основна складова доходів бюджету 2023-го року – а це понад 2 мільярди гривень – надходження від податків на доходи фізичних осіб. В обсязі 466 мільйонів гривень запланували й бюджет розвитку на наступний рік,каже Павло Кропивка.

На сесії обласної ради затвердили бюджет Полтавщини на 2023 рік
Олексій Чепурко. Суспільне Полтава

"Найбільше отримає охорона здоров’я – близько 185 мільйонів. Це буде спрямовано в першу чергу на невідкладні ремонти лікарняних закладів і придбання обладнання в закладах охорони здоров’я. Близько 180 мільйонів отримає департамент будівництва. В першу чергу це кошти підуть на облаштування і будівництво житла для вимушено переміщених осіб. Також на виконання різного роду програм міжнародних", - розповів директор обласного департаменту фінансів Павло Кропивка.

Обласний бюджет на 2022-й рік ухвалили 24 грудня минулого року. Тоді до бюджету Полтавщини запланували понад 5 мільярдів доходів та приблизно стільки ж видатків.

"В абсолютних показниках він (бюджет на 2023-й рік – ред.) такий же. Дещо більші показники. Для порівняння, скажемо так, що бюджет розвитку ми змогли спланувати дещо більше ніж в минулому. Там 399 мільйонів було, о в цьому вже 465. Ще яка особливість цього бюджету, що в нас резервний фонд складає 250 мільйонів гривень. З резервного фонду будуть фінансуватися видатки на територіальну оборону, на вимушено переміщених осіб, на підтримку суб’єктів критичної інфраструктури", - каже директор обласного департаменту фінансів Павло Кропивка.

Що відомо

  • На 2022-й рік до бюджету Полтавщини затвердили на рівні 5 мільярдів 284 мільйони доходів. Приблизно стільки ж розрахували і видатків. Найбільше грошей спрямували на утримання закладів освіти – це понад 1,5 мільярди гривень. Понад 1,1 мільярд гривень передбачали витратити на утримання доріг, що на понад 130 мільйонів більше, ніж на цей рік. Це за рахунок субвенції із держбюджету.
  • У Полтавській громаді на 2022-й рік розрахували доходів розрахували у понад 4 мільярди гривень. Згідно із проєктом бюджету, зокрема, на освіту планували спрямувати понад 1 мільярд 600 мільйонів гривень, на охорону здоров’я близько 400 мільйонів гривень, на культуру та мистецтво – майже 221 мільйон, на фізичну культуру та спорт – близько 95 мільйонів гривень.
На початок