"Різдвяне світло для надії": швейцарський художник підсвітить будівлі в Києві напередодні Різдва

"Різдвяне світло для надії": швейцарський художник підсвітить будівлі в Києві напередодні Різдва

"Різдвяне світло для надії": швейцарський художник підсвітить будівлі в Києві напередодні Різдва
Фото: Геррі Хофштеттер/Іnstagram

Всесвітньо відомий швейцарський художник зі світла Геррі Хофштеттер підсвітить будівлі в Києві напередодні Різдва. Мистецький тур "Різдвяне світло для надії" покликаний подарувати надію та світло і є виявом солідарності з українцями у важкі для країни часи.

Проєкт реалізується за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України і посольства Швейцарії. Ідея полягає у тому, що фасад будівлі слугуватиме тлом для величезних картин, створених світлом за допомогою проєктора.

Так, 23 грудня з 16 до 22 години засяють Андріївська церква, Національний музей історії України, Дзвіниця Михайлівського Золотоверхого монастиря, будівля Дипломатичної академії України імені Геннадія Удовенка, Дзвіниця Софійського собору.

Для реалізації мистецької акції команда Геррі Хофштеттера привезла в Україну власний електрогенератор. Тур триватиме протягом різдвяних вечорів: 23, 24 і 25 грудня в Києві та околицях з 16:00 до 22:00. Щовечора митець підсвічуватиме будівлі: житлові будинки, музеї, університети, церкви.

"Цим освітленням я хочу принести українцям надію та трохи Різдва. Я хочу показати світу тихим, але просвітницьким способом, що на Різдво ми повинні думати про всіх людей, які не можуть святкувати в теплих кімнатах. Оскільки ми з моєю командою також свідомо відмовляємося від проведення Різдва з нашими родинами та друзями, то цим ми хочемо продемонструвати солідарність і сподіваємося, що наш внесок є надією для українців і маяком світла для всіх інших людей на цій планеті," — зазначив художник.

Зображення проєкцій транслюватиметься в прямому ефірі, тож картинки зможуть побачити українські захисники в окопах і мешканці міст і сіл в будинках чи сховищах.

Також відео підсвічування київських будинків розмістять на платформі Opensea NFT. Отримані за це кошти підуть на наступну акцію солідарності з Україною.

Що відомо про Геррі Хофштеттера

Геррі Хофштеттер — всесвітньо відомий митець зі Швейцарії. Його відомими роботами є, наприклад, освітлення гори Маттерхорн у Швейцарії як акція солідарності у глобальному карантині 2020 року через COVID-19. Він прожив біля підніжжя Маттерхорну 5 тижнів і щовечора виставляв прапор країни, яка особливо постраждала від пандемії.

Освітлення гори Маттерхорн
Освітлення гори Маттерхорн. Фото: Геррі Хофштеттер/Іnstagram

У 2012 році, щоб відзначити соті роковини аварії на "Титаніку", художник зі світла зробив проєкцію лайнера у його оригінальному розмірі на гігантському айсбергу в Арктиці. Це було зроблено на місці, де затонув "Титанік". Освітлення ввімкнулося в ту хвилину, коли, згідно з історією, почалася трагедія.

Зображення "Титаніка" на айсбергу
Зображення "Титаніка" на айсбергу. Фото: Геррі Хофштеттер/Іnstagram

Читайте також

Понад 60 локацій вимкнули світло: як пройшла акція #LightUpUkraine на підтримку України

"Воїн світла": в якому костюмі Вікторія Апанасенко з Чернігова представлятиме Україну на конкурсі "Міс Всесвіт"-2022

На початок