Держсекретар США обговорив "українську мирну пропозицію" з лідерами G7

Держсекретар США обговорив "українську мирну пропозицію" з лідерами G7

Держсекретар США обговорив "українську мирну пропозицію" з лідерами G7
Держсекретар США Ентоні Блінкен. Фото: Getty Images

Державний секретар США Ентоні Блінкен обговорив "мирну пропозицію Києва з колегами по "Великій сімці" одразу після візиту президента України Володимира Зеленського до Вашингтона, передає CNN.

"Я можу сказати вам, що ми розглядаємо те, що він запропонував. Я щойно був на відеозв'язку з нашими партнерами по "Великій сімці". І це одна з речей, про які ми говорили", — сказав Блінкен CNN.

Блінкен назвав "мирні пропозиції Зеленського" "гарним початком" але не став говорити, скільки часу знадобиться США і Україні для спільної оцінки плану.

"З усіх наших розмов з Україною, включно з вчорашньою розмовою між президентом Байденом та президентом Зеленським, зрозуміло, що у нас однакові цілі, однакові завдання: вільна та незалежна, процвітаюча, демократична Україна, яка демонструє, що принципи статуту Організації Об'єднаних Націй дотримуються, включно з територіальною цілісністю, суверенітетом та незалежністю, і це те, що президент підтвердив вчора", — наголосив Блінкен.

За словами Блінкена, Україна повідомила США, що наразі зосереджена на поверненні східних та південних територій, які були окуповані з лютого. Держсекретар також повторив, що Росія не продемонструвала "жодного значущого інтересу" до дипломатії, спрямованої на припинення війни.

Про які "мирні пропозиції" йдеться

Володимир Зеленський сказав у зверненні до Конгресу США про проведення "мирного саміту". Він уточнив, що Україна пропонує провести Global Peace Formula Summit — "ініціативу для відновлення територіальної цілісності та міжнародного порядку".

"Відновлення міжнародного правопорядку – наше спільне завдання. Нам потрібен мир. Україна вже дала відповідні пропозиції, і щойно я обговорював їх із президентом Байденом – нашу формулу миру. Десять пунктів, які можна й треба реалізувати заради нашої спільної безпеки, гарантованої на десятиліття вперед", — зазначив Зеленський.

Уперше президент Зеленський заявив про проведення "мирного саміту" під час зустрічі G20 саміті в Індонезії.

"Я запропонував українську формулу миру – 10 чітких пунктів, які цілком реально виконати. Для миру – для миру в Україні, у Європі, у світі. Всі ви знаєте, що це за 10 пунктів. Я вдячний вам за підтримку нашої ініціативи. Пропоную скликати спеціальний саміт – Global Peace Formula Summit, – щоб визначитися, як і коли ми зможемо реалізувати пункти української формули миру. Я пропоную вам, як і іншим сумлінним державам, проявити своє лідерство в реалізації формули миру загалом або конкретних її пунктів", — зазначив президент України.

Формула миру включає 10 пунктів:

  1. Радіаційна та ядерна безпека.
  2. Продовольча безпека.
  3. Енергетична безпека.
  4. Звільнення всіх полонених і депортованих.
  5. Виконання Статуту ООН і відновлення територіальної цілісності України та світового порядку.
  6. Виведення російських військ і припинення бойових дій.
  7. Повернення справедливості.
  8. Протидія екоциду.
  9. Недопущення ескалації.
  10. Фіксація закінчення війни.
На початок