"Епіцентр-Подоляни" - переможець Кубка ліги 2022 року: результат фіналу

СК "Прометей"

У фіналі команда обіграла "Прометей".

"Епіцентр-Подоляни" став переможцем Кубка ліги 2022 року. У вирішальному матчі чинний чемпіон України з волейболу обіграв "Прометей".

Розіграш Кубка ліги розпочався 20 грудня. Перший матч турніру пройшов за участі одного із фіналістів турніру - "Прометея". Дніпровська команда обіграла на старті "ДСО Тернопіль" з рахунком 3:0.

На шляху до фіналу "Прометей" та "Епіцентр-Подоляни" провели по два матчі. Подоляни до вирішального матчу Кубка віддали своїм суперникам лише один сет. Сталося це у півфіналі турніру, де вони зіграли з "Юракадемією" з рахунком 3:1.

"Прометей" до гри у фіналі Кубка ліги упевнено за рахунком пройшов стадію чвертьфіналу. У наступній стадії турніру дніпровська команда провела напружений матч проти "МХП-Вінниця". Ця гра відбулась напередодні фіналу і закінчилась з рахунком 3:2.

Для обох фіналістів Кубка ліги цей матч став третім за останній місяць. У грудні "Епіцентр-Подоляни" та "Прометей" провели два матчі у Суперлізі. Обидві гри в рамках цього турніру виграли подоляни. Ці поєдинки стали частиною серії із восьми перемог, з якою "Епіцентр-Подоляни" підійшли до гри за кубок.

Як пройшов фінал Кубка ліги

З першого сету у матчі зав'язалась напружена боротьба. У цій частині гри "Прометей" зміг виграти партію, маючи перевагу у два очки. Вирішальний м'яч у першому сеті записав на свій рахунок Сергій Рябов, який закрив блоком Євгенія Кісілюка.

Другий сет закінчився більш упевненою перемогою номінальних господарів. Команда "Епіцентр-Подоляни" була сильнішою з рахунком 25:15, що дало змогу їй зрівнятись за партіями - 1:1.

Після 10-хвилинної перерви "Прометей" та "Епіцентр-Подоляни" знову влаштували обмін результативними ударами. У цій партії дніпровська команда спочатку відіграла відставання у п'ять очок, а потім центральний блокуючий “Прометея” видав неймовірну серію подач та вивів її вперед. Це дозволило команді вийти вперед у матчі з рахунком 2:1.

Наступна партія була повністю за "Епіцентром-Подоляни". Команда з першої подачі вийшла вперед і довела свою перевагу до кінця сету - 25:20

На тай-брейку сильнішими були волейболісти "Епіцентру-Подоляни", які виграли вирішальну партію з рахунком 15:10. Таким чином, саме подоляни завоювали Кубок ліги.

Волейбол. Кубок України (чоловіки). Фінал

• "Епіцентр-Подоляни" – "Прометей" 3:2 (23:25, 25:15, 22:25, 25:20, 15:10)

• Цей розіграш Кубка ліги став першим в історії українського волейболу. Він замінив Кубок України з волейболу.
  • Попередній розіграш Кубка України не завершився через повномасштабне вторгнення Росії в Україну.
  • "Епіцентр-Подоляни" гарантував собі на наступний сезон участь в одному з єврокубків.
  • У проміжній турнірній таблиці волейбольної Суперліги України "Епіцентр-Подоляни" займають перше місце, "Прометей" - другий.