Для подолання наслідків атак Росії по критичній інфраструктурі Україна створює альтернативну мобільну генерацію, застосовуючи зокрема генератори, газотурбінні та газопоршневі електростанції.
Про це в інтерв'ю агентству "Інтерфакс-Україна" повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.
За його словами, з початку року люди самі завезли уже 510,3 тисячі генераторів переважно малої потужності, а міжнародні партнери надають Україні промислові генератори більшої потужності під критичну інфраструктуру.
"Газотурбінні та газопоршневі мініелектростанції — це ще один шлях. У нас є такі станції українського виробництва. Більше того, вони вже встановлені, зараз відновлюють їх роботу. Ті, які вироблені, ми забираємо зі складів і теж встановлюємо", — зазначив Шмигаль.
Прем'єр-міністр зауважив, що попри те, що виробництво електроенергії на них коштує дорого, перевагою таких мікроелектростанцій є те, що вони дуже швидко підіймаються — до 3 хвилин, тоді як атомний блок розганяється три доби, а тепловий блок з холодного стану піднімається від 8 до 12 годин.
Шмигаль пояснив, що газотурбінні та газопоршневі мініелектростанції можна використовувати для забезпечення енергетичної безпеки атомної генерації, тобто для підняття атомного блоку при блекауті, а також для забезпечення водою в теплом великих міст.
Читайте також: Шмигаль пояснив, скільки потрібно часу, щоб вийти з блекауту
На запитання про те, чи достатньо буде мобільних джерел генерації для заживлення при блекауті, голова уряду відповів, що "нам вистачає усього, щоб вийти з можливого блекауту".
Що відомо про енергетичну ситуацію в Україні
Станом на вечір 21 грудня у Києві зберігалася найскладніша ситуація з електропостачанням в Україні, при цьому найбільшу проблему становить не генерація електроенергії, а її розподілення через пошкодження 60% трансформаторних підстанцій.
У ніч на 19 грудня в Києві та низці регіонів тривала повітряна тривога. Війська Росії випустили проти України дрони іранського виробництва. У низці районів Києва пролунали вибухи — пошкодження дістали об’єкти інфраструктури та приватні будинки у столиці та області.
В Укренерго повідомили, що через обстріли ситуація в енергетиці "важка", аварійні відключення запровадили в 10 регіонах. Водночас у компанії зазначають, що попри пошкодження ситуація контрольована, у пріоритеті — заживлення критичної інфраструктури.
Окрім того, в "Енергоатомі" заявили, що вночі 19 грудня, о 00:46, зафіксовано проліт дрона-камікадзе "шахед" над майданчиком Південноукраїнської АЕС у близькості до ядерної установки.
Раніше, зранку 16 грудня, Росія атакувала Україну за допомогою ракет. Попередньо випустили 76 ракет, ППО знищили 60 з них. Під час цієї атаки росіяни уперше запускали Ту-95 з Енгельса. Військові РФ застосовували все, що у них було, окрім дронів, — зокрема СУ-35 та МІГ-31.
Читайте також
ЄС передає Україні генератори: що ними живитимуть
В уряді розглядають три сценарії блекауту — ЗМІ