Українського стронгмена звинуватили у "втечі" з України. Він не повернувся зі змагань у США: що про це відомо

Українського стронгмена звинуватили у "втечі" з України. Він не повернувся зі змагань у США: що про це відомо

Українського стронгмена звинуватили у "втечі" з України. Він не повернувся зі змагань у США: що про це відомо
Федерація стронгмену України

Спортивна федерація звернулася до Служби безпеки України.

Український спортсмен зі стронгмену Денис Бережник не повернувся з міжнародних змагань, порушивши правила перетину державного кордону в умовах воєнного стану. Про це повідомили у Федерації стронгмену України.

32-річний Бережник покинув межі України задля участі в змаганнях Кубка світу, що проходив у американському Дейтона-Біч, штат Флорида. Оформлюючи запит на перетин кордону, українець зобов'язався повернутися до країни 17 листопада.

Та у Федерації стронгмену назвали дії Бережника "втечею". Керівний орган пояснює, що спортсмен не планував повертатися до України та "умисно збрехав", заздалегідь продавши своє майно в Хусті Закарпатської області.

Для покарання Бережника ФСУ звернулася до Служби безпеки України та Державної прикордонної служби України. У своїй заяві федерація закликала "піддати Бережника якомога жорсткішим санкціям".

Хто такий Денис Бережник

  • У травні 2021 року Бережник став чемпіоном України зі стронгмену, на якому змагався у ваговій категорії понад 110 кг.
  • У серпні того ж року Бережник взяв участь у встановленні рекорду з перетягування літка Ан-225 "Мрія", який було знищено від початку російського вторгнення.
  • У 2021 році Бережник посів друге на турнірі "Найсильніша людина України", що проходив у Славському на Львівщині.

Що відомо

  • Від початку повномасштабного воєнного вторгнення Росії в Україні обмежили можливість виїзду за кордон чоловікам віком 18-60 років.
  • Водночас спортсменам-чоловікам дозволяється перетинати кордон для участі в міжнародних змаганнях за умови отримання відповідного дозволу від профільних органів влади.
  • Повномасштабне російське вторгнення до України за підтримки Білорусі триває 10-й місяць. Зі свого боку, після початку неспровокованого воєнного нападу Міжнародний олімпійський комітет закликав спортивні федерації не допускати представників РФ та Білорусі до участі в змаганнях під своєю егідою.
Читайте також: МОК офіційно не зніматиме санкції проти Росії та Білорусі
На початок