22 людини, внесені до системи “Шлях” Чернігівською ОВА, не повернулися в Україну

22 людини, внесені до системи “Шлях” Чернігівською ОВА, не повернулися в Україну

22 людини, внесені до системи “Шлях” Чернігівською ОВА, не повернулися в Україну
ФОТО: Getty Images (ілюстративне)

За інформацією, отриманою від правоохоронних органів, з 1548 водіїв, внесених обласною військовою адміністрацією до системи “Шлях”Система «Шлях», з допомогою якої водії призовного віку можуть перетинати кордон, якщо вони перевозять гуманітарну допомогу або медичні вантажі, запрацювала в Україні 17 березня цього року. Таке рішення приймається виключно щодо водіїв, які здійснюють перевезення для потреб військових, медичних вантажів, гуманітарної допомоги автомобільними транспортними засобами за наявності необхідних документів.Відповідні звернення подаються до Мінінфраструктури або до обласних військових адміністрацій, після чого дані водіїв внесуть у систему та погоджуватимуть у Держприкордонслужбі. За інформацією сайту Безоплатна правова допомога., не повернулися 22 людини. Про це йдеться у відповіді Чернігівської ОВА на допис члена тимчасової слідчої комісії Сергія Козиря, який він оприлюднив за результатами засідання комісії.

“Після детального вивчення членами ТСК програми "Шлях", яка дозволяє волонтерам виїжджати за кордон, було відправлено звернення до ДПСУ з проханням відстежити переміщення випадкових 10 осіб з Чернігівської області. Результати вражаючі – 5 чоловіків так і не повернулися в Україну”, — йдеться в дописі Сергія Козиря.

22 людини, внесені до системи “Шлях” Чернігівською ОВА, не повернулися в Україну
Допис Сергія Козиря у Фейсбуці. ФОТО: Фейсбук-сторінка Сергія Козиря

Як ідеться в повідомленні ОВА, не факт, що десять випадкових осіб з Чернігівської області були внесені до системи "Шлях" саме Чернігівською ОВА, оскільки такі повноваження мають і інші органи, а також міжнародні перевізники.

"По-друге, навіщо комісія брала «випадкових 10 осіб», якщо у СБУ та ОВА є повні дані. Ми точно знаємо, скільки людей виїхали із подання ОВА через систему «Шлях», і скільки не повернулось", — повідомляє пресслужба ОВА на офіційному сайті.

Згідно з цією інформацією, станом на 12 грудня 2022 року (день, коли засідала ТСК), Чернігівська ОВА внесла до системи "Шлях" 1548 людей, при чому значна їх кількість внесена вдруге чи втретє, оскільки ці водії постійно возять гуманітарну допомогу.

"Якщо брати наявну інформацію, озвучену на ТСК, що в державі в систему «Шлях» внесено більше 170 тисяч людей, то кількість внесених Чернігівською ОВА менша 1% від загальної кількості по Україні", — повідомляє ОВА.

Посилаючись на інформацію від правоохоронних органів, з усіх 1548 водіїв, внесених ОВА до системи "Шлях", не повернулися 22 особи, пише пресслужба ОВА. Це — 1,4%.

"Так, ми визнаємо цей факт. Це дуже болісна цифра. Адже серед цих 22 людей є волонтери, які навіть мали листи від військових частин. А були випадки, коли люди один-два рази виїжджали і повертались, а на третій, зібравши кошти, не повернулись. Стосовно всіх їх буде відповідна реакція правоохоронців".

Читайте також

Гуманітарка і виїзд "волонтерів" за кордон: ТСК про порушення обласної та міської влади

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок