"Нам знадобиться своєрідний ленд-ліз": Джонсон оголосив про план допомоги агросектору України

"Нам знадобиться своєрідний ленд-ліз": Джонсон оголосив про план допомоги агросектору України

"Нам знадобиться своєрідний ленд-ліз": Джонсон оголосив про план допомоги агросектору України
Експрем'єр міністр Великої Британії Борис Джонсон під час кліматичного саміту COP 27, 7 листопада 2022 року, фото: AP

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон закликав створити систему міжнародної допомоги для аграрної галузі України.

Про це британський політик повідомив на онлайн-зустрічі з головою громадської спілки "Всеукраїнська аграрна Рада" Андрієм Дикуном, повідомляється на сайті спілки.

"Світ потребує, щоб Україна виробляла більше їжі. Нам потрібно більше калорій в Африці. Це — справжня проблема. Я буду розглядати різні можливості, але вважаю, що це має бути проєкт, створений у співпраці з іншими урядами", — зауважив він.

На думку Джонсона, для цього слід створити фонд для підтримки українського агросектору.

"Нам знадобиться загальний фонд для підтримки українського сільського господарства у важкі часи, але з розумінням того, що врешті-решт ці кошти будуть повернуті. Тобто, це свого роду ленд-ліз, який американці зробили під час війни", — зазначив експрем‘єр королівства.

Політик назвав низку проблем, розв’язання яких, на його думку, потребує український агросектор. Серед головних проблем — розмінування 300 000 га сільгоспугідь, відновлення поголів'я великої рогатої худоби, а також ️постачання комбайнів, тракторів та генераторів.

"Ми підтримуємо українців і хочемо допомогти, перш за все — економічним відновленням і відбудовою України. Я вважаю, що Україна — це неймовірна країна, яка має дивовижну економіку. Ми доклали багато зусиль, щоб почала діяти зернова угода, щоб продовжувався експорт українського зерна з Одеси, та тепер шукаємо можливості для подальшого сприяння розвитку українського агросектору", — заявив колишній глава британського уряду.

В організації зазначили, що після переговорів сторони домовились, що Україна надасть докладний звіт про стан та потреби агросектору, щоб перейти до реалізації плану допомоги.

Читайте також

Зеленський у Бахмуті, Залужний підтримав посилення покарання за дезертирство. 300 день війни. Онлайн

На початок