Тест: чемпіонат 1
Суддя призначив суперечливий пенальті у ворота Франції у фінальному матчі ЧС-2022 з Аргентиною: що сталося в епізоді

. AP

Питання у глядачів виникли після падіння Ангеля Ді Марії в карному майданчику "Ле Бле".

У катарському Лусаїлі о 17:00 за київським часом стартував фінальний матч ЧС-2022 з футболу. У вирішальному матчі турніру між собою зустрічалися команди Аргентини та Франції.

Рахунок було відкрито вже на 23-й хвилині. Ліонель Мессі відзначився своїм шостим голом на поточному Мундіалі, реалізувавши пенальті, призначений за фол Усмана Дембеле на Ангелі Ді Марії у власному карному майданчику.

Проте значної контраверсійності набув епізод безпосередньо із падінням Ді Марії у карній зоні. Отримавши м'яч на лівому фланзі, аргентинець прибрав Дембеле та входив до штрафного майданчику.

Вже за лінією штрафного стався контакт між Дембеле та Ді Марією, після якого півзахисник італійського "Ювентуса" опинився на газоні.

Пенальті
Знімок з екрану

Пенальті
Знімок екрану

Водночас повтори епізоду демонструють, що Ді Марія міг почати завалюватися на газон ще до контакту французького вінгера з його опорною ногою.

Попри те, наскільки суперечливим епізод виглядав у динаміці, польський головний арбітр матчу Шимон Марциняк без вагань вказав на 11-метрову позначку. Водночас він вирішив не звертатися за допомогою до VAR-асистентів та на власні очі не переглядав момент із зіткненням гравців.

Відео епізоду з фолом Дембеле - від початку відео за посиланням.

• На перерву команди йшли за переваги аргентинців у два голи. Другий м'яч "Альбіселесте" на свій рахунок записав саме Ді Марія.
  • Збірна — переможець фіналу ЧС-2022 стане триразовим чемпіоном світу. Франція здобула свій другий титул Мундіалів у 2018 році, натомість Аргентина востаннє ставала найсильнішою командою планети ще у 1986-му.
  • Перед початком фінального матчу в Лусаїлі відбулася церемонія закриття турніру.