Естонія передасть українським військовим мобільну сауну та пральню

Естонія передасть українським військовим мобільну сауну та пральню

Естонія передасть українським військовим мобільну сауну та пральню
Фото: err.ee

З естонського міста Тарту українському батальйону "Карпатська Січ" відправлять універсальний банно-пральний комплекс, який складається із трьох машин.

Як повідомляє ERR, комплекс має важливе значення для підтримки здоров'я і мотивації бійців.

"Це — комплекс із трьох машин, який дозволяє солдатам спочатку попаритися в сауні, помитися, потім відпочити. І заразом випрати й висушити одяг. А це — дуже важливо для підтримки бойового духу і здоров'я", — зазначив Сійм Нелліс, начальник виробництва комплексу.

Завдяки цьому близько 400 бійців зможуть відвідувати сауну та прати одяг протягом тижня, зазначає видання. За словами генерального менеджера проєкту Ільмара Раага, комплекс можна розмістити так, щоб його не було видно противнику.

"Ми можемо розмістити ці машини у різних місцях. І розуміння полягає в тому, що та частина, яка є нашою пральнею, буде в тилу батальйону, куди одяг можна буде привезти з фронту і знову забрати. Їхнє побажання полягало в тому, щоб, сауна була розміщена в тилу, за чотири-п'ять кілометрів від лінії фронту, десь за висотною будівлею", — пояснив Рааг.

Альфред Халліка, член правління оборонного союзу Тоомпеа, заявив, що комплекс має дістатися кордону України приблизно за два з половиною дні, але є і план на випадок непередбачених обставин.

"У нас є власна технічна підтримка, і ми маємо машину супроводу. Ми все підготували "про всяк випадок", — сказав Халліка.

За словами представника України Юрія Юраша, такі можливості допомагають підтримувати мотивацію бійців.

"Зараз на фронті дуже холодно та брудно. Це дуже важливо для всіх, хто перебуває на фронті. І це справді диво, це справді дуже хороший різдвяний подарунок для всіх", — сказав він.

Комплекс дістанеться добровольчому батальйону "Карпатська Січ", який з березня перебуває на фронті.

Читайте також

Єврокомісія виділила Естонії €10 млн на допомогу українським біженцям

Три країни передадуть Україні польовий госпіталь

Естонія передала Житомирщині ще 11 автобусів

На початок