У Чернігові почали продавати ялинки та сосни

У Чернігові почали продавати ялинки та сосни

У Чернігові почали продавати ялинки та сосни
ФОТО: Суспільне Чернігів

У Чернігові почали продавати ялинки. Ялинкові базари ще не працюють, але новорічні деревця можна придбати у лісгоспі та на комунальному підприємстві "Зеленбуд". Це ялинки та сосни, які вирощують на спеціальних плантаціях саме до свят. Як змінилася ціна на них та чи збираються чернігівці купувати та прикрашати ялинки – розкажемо в матеріалі.

Державне підприємство "Чернігівське лісове господарство" продає ялинки у своїх лісництвах, в Чернігові – у дворі адміністративної будівлі. За словами головного лісничого Дениса Землянка, цього року ціна в лісництвах не змінилася, в Чернігові деревця подорожчали на 20 гривень.

У Чернігові почали продавати ялинки та сосни
Сосни ДП "Чернігівське лісове господарство". ФОТО: Суспільне Чернігів

"Від 140 гривень – це за ялинку або сосну до одного метра, сосна кримська з’явилася у нас ще в асортименті, вона коштує 160 гривень. До двох метрів – 180, два з половиною – 240 гривень".

Денис Землянко розповідає: ялинки та сосни вирощені на спеціальних плантаціях. Їх висаджують для того, щоб за п’ять-шість років зрубати до новорічних свят.

"Обов’язковим атрибутом легальності й правильності заготівлі новорічного дерева є наявна на ньому бірка з унікальним номером, відповідно до якого можна відстежувати походження цієї ялинки, де вона заготовлена, яке підприємство її реалізувало, яка у неї довжина і параметри".
У Чернігові почали продавати ялинки та сосни
Головний лісничий Денис Землянко. ФОТО: Суспільне Чернігів

Такі ялинки продає комунальне підприємство "Зеленбуд", їхня вартість становить, 250 і 300 гривень залежно від розміру. Вирощені вони в лісгоспах, мають чипи, розповідає організаторка зі збуту Тетяна Вовк.

У Чернігові почали продавати ялинки та сосни
Чипи на ялинках. ФОТО: Суспільне Чернігів

"В «Зеленбуді» представлено живі зрізані ялинки в розмірах від одного до півтора метра, а також від півтора до двох метрів. Зараз ми почали тільки реалізовувати їх, тому ми будемо дивитися, як люди будуть приходити, купувати, і якщо це буде потрібно, ми, звичайно, ще привеземо ялиночок до Нового року".

У Чернігові почали продавати ялинки та сосни
Організаторка зі збуту Тетяна Вовк. ФОТО: Суспільне Чернігів

Ялинкові базари в Чернігові поки не працюють, наступного тижня збиратиметься комісія щодо їх облаштування, сказав керівник комунального підприємства "Паркування та ринок" Микола Гоголь. За його словами, місця для продажу ялинок будуть ті самі, що й минулого року.

Чи купують чернігівці ялинки, чи планують відзначати новорічні свята дивіться в сюжеті:

Читайте також

Ціни зросли, а попит зменшився втричі: у Новгороді-Сіверському запрацювали ялинкові базари

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок