Хорватія мала розмістити в країні до 100 українських військових, а близько 80 хорватських інструкторів мали виїхати за кордон, щоб допомагати навчати українців в інших країнах ЄС. Втім, парламент не підтримав це рішення.
Як пише AP, для ухвалення такого рішення уряду були потрібні дві третини голосів у парламенті. Пропозицію не прийняли, оскільки її підтримали 97 із 151 члена парламенту — на чотирьох менше, ніж потрібно. Проти були 10 депутатів, решта утрималися або не були присутні під час голосування.
Що відомо про тренувальні місії для військових ЗСУ
21 липня у Генеральному штабі ЗСУ повідомили, що протягом найближчих місяців під керівництвом Збройних сил Великої Британії проведуть навчання близько 10 тисяч українців. Навчання проводяться на об’єктах по всій Великій Британії з понад 1000 інструкторами з 11-ї бригади сприяння силам безпеки.
У листопаді посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс повідомила, що програму підготовки українських військовослужбовців, яку запропонувала Велика Британія, підтримали вже понад 10 країн Заходу.
12 жовтня стало відомо, що посли країн Європейського Союзу домовились про створення тренувальної місії для Збройних сил України.
14 листопада у Євросоюзі запустили тренувальну місію для українців. В рамках місії планують підготувати до 15 тисяч українських військовослужбовців.
Навчальна місія для українських військовослужбовців є найбільшою військовою місією ЄС. Очікується, що участь у ній візьмуть близько 20 країн. Штаб-квартира місії знаходиться у Польщі та Німеччині, які вже проводять великі навчальні програми для українців.
Війна. Усі останні новини