Через карантин з івано-франківського водоканалу звільнилося четверо людей

Через карантин з івано-франківського водоканалу звільнилося четверо людей

Через карантин з івано-франківського водоканалу звільнилося четверо людей
Суспільне Карпати

Через поширення коронавірусної інфекції та уведення певних обмежень КП "Івано-Франківськводоекотехпром" почало втрачати працівників. Люди відмовлялися працювати і почали звільнятися. Про це у студії Суспільного розповів речник підприємства Володимир Шпег.

"Більшість наших працівників – люди із сіл та області. Вони під час карантину не мали як добратися до роботи. Тому ми обіцяли, що доплачуватимемо їм за проїзд. Проте ми не мали грошей навіть на виплату заробітної плати. Дійшло до того, що люди почали звільнятися, бо не можуть працювати у цих умовах. У нас у штаті є 620 чоловік, 170 людей були на лікарняному, приблизно 60 пішли за свій рахунок. Під час карантину ми не могли ні звільнити, ні взяти людину, була заборона. На даний момент, у нас є чотири звільнені працівники, які після послаблення карантину вирішили все-таки піти з підприємства" - сказав Володимир Шпег.

Під час карантину водоканал працював обмежено – робітники виїжджали тільки на аварійні роботи. У березні розпочалися проблеми із оплатою комунальних послуг жителями міста. Так, каже Володимир Шпег, станом на березень оплата за послуги водопостачання та водовідведення була приблизно 68%. У квітні ситуація покращилася - на рівні 70%.

"Борги від населення все ще є, це більше 50-ти мільйонів гривень. Сподіваємось на свідомість жителів. Ми залежні від людей, наша робота залежить від виплат жителів", - розповідає Володимир Шпег.

Крім того, уряд заборонив накладати штрафні санкції для населення за борги. Через брак грошей на підприємстві не могли закупити реагенти для очистки води, знезараження та заправити техніку.

До слова, раніше підприємство попереджало споживачів, що до кінця квітня могло припинити свою роботу.

На початок