Анестезіологи сумніваються в ефективності ШВЛ хмельницького виробництва

Анестезіологи сумніваються в ефективності ШВЛ хмельницького виробництва

Анестезіологи сумніваються в ефективності ШВЛ хмельницького виробництва

Хмельницьке державне підприємство «Новатор» отримало дозвіл від Міністерства охорони здоров’я України на введення в оббіг та експлуатацію мобільного апарату автоматизованої неінвазивної штучної вентиляції легень. Про це Суспільному сьогодні розповів директор підприємства Олексій Свістунов.

За його словами, мобільний апарат ШВЛ – розробка фахівців підприємства, які мали на меті створити дешевий і водночас достатньо функціональний пристрій.

Над розробкою мобільного апарату штучної вентиляції легень фахівці підприємства працювали місяць, збирали десять днів і випробовували на заводі два тижні, каже директор державного підприємства «Новатор» Олексій Свістунов. Додає, керувалися мінімальними критеріями, які застосовують для лікування коронавірусної хвороби у Великобританії.

«Орієнтувалися на ті мінімальні функції, які він мусить містити, зокрема, там була невпинна робота протягом 14 діб. Ви бачили, як стискається мішок Амбу, він був стиснений понад 1,5 мільйони разів, за цей час, за ці 14 днів наших випробувань. І це стверджує, що це надійний конструктивно виріб, який дає змогу невпинно працювати досить тривалий час і виконувати покладену на нього функцію», - коментує Олексій Свістунов.

Анестезіологи сумніваються в ефективності ШВЛ хмельницького виробництва

Хмельницьке державне підприємство «Новатор» отримало дозвіл на виготовлення апаратів ШВЛ

Саме таке виконання мобільного апарату штучної вентиляції легень, яке є зараз, Олексій Свістунов обґрунтовує спроможністю працівниками підприємства виготовити усі комплектуючі до нього.

«Цей апарат – він має функціонал достатньо мінімальний для забезпечення тих функцій медичних, які на нього покладені. Тому не зовсім коректно його рівняти до приліжкових апаратів штучної вентиляції легень, які мають надзвичайно потужний функціонал», - додає Олексій Свістунов.

Міністерство охорони здоров’я дозволило використання апарату в лікувальних закладах. Вартість одного пристрою становитиме 20 тисяч гривень, каже Олексій Свістунов. Додає, що передусім розглядають можливість обладнати ним карети «швидкої».

Портативний апарат під час проєктування змінювали та допрацьовували чотири рази. Наразі і готові випускати великі партії на замовлення, каже Олексій Свістунов.

«Якщо ми будемо працювати в одну зміну, то кількість може сягати 1 тисячі одиниць за добу. Ми отримали вже попередні схвальні відгуки від наших іноземних партнерів, це передусім африканські країни і країни Азії, тобто ті країни, які мають досить помірковану платоспроможність. Сподіваємося, що невдовзі це буде реалізовано, підписані зовнішньоекономічні контракти», - розповідає Олексій Свістунов.

Українські анестезіологи не вважають, що апарат штучної вентиляції легень, котрий вироблятиме державне підприємство «Новатор», можна використовувати за призначенням, особливо при COVID-19. Так Суспільному прокоментував розробку президент Асоціації анестезіологів України Сергій Дубров.

«Для нетривалої вентиляції достатньо в рамках легеневої реанімації можна то робити мішком Амбу набагато ефективніше, якщо це ми говоримо про нетривалу, якщо це робить людина, яка хоч відчуває у пацієнта, коли вдих-видих. Цей апарат просто фізично не може відчути, коли хворий робить вдих, коли видих», - пояснює Сергій Дубров.

Кабмін дозволив виробникам реєструвати засоби та прилади для лікування COVID-19 без надання технічної документації при умові, що виробник бере повну відповідальність на себе, каже Сергій Дубров.

«Це непросте обладнання, це обладнання, від якого залежить життя пацієнта», - каже Сергій Дубров.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди