Тест: чемпіонат 1
Аргентина розгромила Хорватію та стала першим фіналістом ЧС-2022: результат

. AP

У вирішальному матчі турніру на Мессі та компанію очікує переможець зустрічі Франції та Марокко.

Аргентина стала першим фіналістом чемпіонату світу-2022 з футболу. У півфіналі команда Ліонеля Скалоні розгромила Хорватію - 3:0.

На шляху до півфіналу "Альбіселесте" здобули мінімальні перемоги над Австралією (2:1) та Нідерландами (3:2). Хорвати у статусі чинних віцечемпіонів турніру від початку плей-оф пройшли через дві серії післяматчевих пенальті, вибивши з Мундіалю команди Японії та Бразилії.

Команди зустрічалися між собою вперше за чотири з половиною роки. Їхній матч у груповому раунді ЧС-2018 закінчився сенсаційною розгромною перемогою "Картатих" з рахунком 3:0.

У фіналі на Аргентину очікує зустріч з переможцем матчу Франція - Марокко. Другий півфінал світової першості відбудеться в середу, 14 грудня.

Як пройшов матч Аргентина - Хорватія

На 32-й хвилині головний арбітр матчу Даніеле Орсато призначив пенальті у ворота Хорватії. Після виходу Хуліана Альвареса на ворота його в штрафному збив голкіпер Домінік Лівакович.

Пенальті впевнено реалізував Ліонель Мессі, що повторив рекорд Лотара Маттеуса за числом матчів на Мундіалях (25). Гол у ворота Ліваковича став для Лео вже п'ятим на поточному турнірі.

Аргентина - Хорватія
AP

За п'ять хвилин перевагу аргентинців було подвоєно. Команда Скалоні розвинула контратаку, після якої Альварес протягнув м'яча до карного майданчика суперників. Після серії невдалих дій від захисників хорватів нападник "Манчестер Сіті" самотужки добив м'яча у ворота - 2:0!

AP

Саме дует Мессі та Альвареса добив віцечемпіонів світу в другому таймі. Форвард ПСЖ продерся правим флангом, "накрутивши" Йошко Ґвардіола, після чого викотив м'яча Альваресу на лінію воротарської зони. "Дев'ятка" аргентинців в оточенні кількох захисників оформив дубль та фіналізував розгром Хорватії з рахунком 3:0.

AP

ЧС-2022. Півфінал

Аргентина - Хорватія 3:0

Голи: Мессі, 34 (пен.), Альварес, 39, 69

• Збірна Аргентини вп'яте у своїй історії вийшла до фіналу світової першості. Попередні два фінали - 1990-го та 2014 років - "Альбіселесте" програли.
  • Свій останній титул чемпіонів світу аргентинці здобували у 1986 році.
  • Аргентина з Ліонелем Мессі вдруге зіграє у вирішальному матчі Мундіалю. У фіналі 2014 року в екстратаймі вона поступила Німеччині (0:1).