Шмигаль закликав Францію надати Україні танки Leclerc

Шмигаль закликав Францію надати Україні танки Leclerc

Шмигаль закликав Францію надати Україні танки Leclerc
. Танк AMX-56 Leclerc. Фото: Daniel Steger, OpenPhoto.net

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль закликав Францію надати Україні основний французький бойовий танк Leclerc у межах постачання військової допомоги для протидії російському вторгненню.

Про це він заявив під час виступу на телеканалі TF1.

"Нам необхідні гаубиці та боєприпаси, включно із реактивними снарядами, які ми використовуємо щодня. Ми просимо танки, зокрема французькі Leclerc", — зазначив урядовець.

Шмигаль додав, що щоденно Росія випускає по українській території 50-70 тисяч снарядів. Окрім того, РФ використовує іранські дрони для ударів по інфраструктурі України, нагадав прем’єр.

"Понад 500 іранських безпілотників було запущено проти України. Ми навчилися їх збивати. У суботу із 15 безпілотників, спрямованих проти Одеси, було перехоплено 10", — розповів урядовець.

За його словами, відтак Україна потребує засобів протиповітряної оборони для захисту свого неба, зокрема систем Patriot.

Танк третього покоління Leclerc був створений концерном GIAT (нині Nexter) у 1980-х роках для заміни застарілого танка AMX-30. Його серійне виробництво розпочалось у 1992 році. Leclerc стоїть на озброєнні французької армії, армії Йорданії та армії Об'єднаних Арабських Еміратів.

Раніше міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна сподівається отримати від Німеччини танки Leopard 2.

Читайте також

Нові погрози українським дипломатам, санкції проти священників УПЦ МП. 292 день війни. Онлайн

На початок