"До кінця грудня маємо отримати всі генератори для комунальних підприємств Житомира", – Сергій Сухомлин

"До кінця грудня маємо отримати всі генератори для комунальних підприємств Житомира", – Сергій Сухомлин

"До кінця грудня маємо отримати всі генератори для комунальних підприємств Житомира", – Сергій Сухомлин
Міський голова Житомира Сергій Сухомлин. Житомир, грудень 2022 року. Скріншот: Суспільне Житомир

До кінця грудня в Житомирі очікують на поставки всіх закуплених генераторів для підприємств централізованого тепло- та водопостачання. Про це в коментарі Суспільному розповів Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Шостого грудня вже почали заходити партії генераторів великої потужності, каже міський голова. Йдеться про генератори потужністю 500, 600 і 800 кіловат. Зараз триває монтаж обладнання.

"Цей процес не швидкий, бо десь є частотники, десь треба зробити перефазування, обладнання складне, особливо обладнання котелень, бо паралельно виготовлялися проєкти під включення. Це складна автоматика і потрібно, щоб все ефективно працювало. Ми до кінця грудня очікуємо отримати всі генератори – на всі наші районні котельні, частину квартальних котелень, на всі об’єкти водоканалу", – каже Сергій Сухомлин.

З його слів, на водоканалі потрібно встановлювати додаткові трансформатори, адже генератор розрахований на 380 вольт, а деяке обладнання комунального підприємства –на 630 вольт.

"Трансформатори шукали по всій Україні. Знайшли. В кінці грудня на початку січня вони надходять і будемо їх встановлювати та підключати. Паралельно ми по водоканалу ставимо ще й старі насоси для того, щоб підключити ці генератори до старих насосів. Це для того, щоб у нас були задубльовані лінії", – розповідає міський голова.

Сергій Сухомлин каже, що в Житомирі більш-менш стабільна ситуація з електроенергією. І це – робота енергетиків та комунальників. Для того, щоб зекономити ліміти і не відключати електроенергію для населення, доводиться тимчасово призупиняти роботу від 10 до 15 котелень міста. Але комунальники працюють фактично цілодобово. Бо частина котелень виводиться, переключаються на інші котельні. Потім в іншому мікрорайоні відключаються, а в попередньому – запускаються.

"І люди не бачать того, що коли, наприклад, нам потрібно швидко прибрати один мегават, ми відключаємо станцію першого підйому (водоканалу – ред.), яка закачує на очистку воду, – розповідає міський голова. – І ми розуміємо, що в нас є п’ять годин до того моменту, коли потрібно буде знову закачувати воду до резервуарів з очищення. У нас є п’ять годин, годину пік пройшли – починається знову подача води. І це така цілодобова робота комунальників разом з енергетиками дозволяють більш-менш проходити всі ці планові відключення електроенергії. Це величезна робота комунальників. І генератори заходять, то буде трошки простіше".

За словами Сергій Сухомлина, робота генераторів на повну потужність буде лише за умов повного блекауту. Щоправда працюватимуть вони не цілодобово, бо генератори не витримають такого навантаження. Плюс – це сотні тонн пального за день. В такому випадку "Житомирводоканал" зможе подавати воду десь 5-6 годин на добу, а "Житомиртеплокомуненерго" тепло – 8-10 годин.

"Нам потрібно зробити таку систему, щоб фактично не тільки в місті були 20 чи 50 Пунктів Незламності, а фактично все місто було таким Пунктом Незламності. Щоб людям подавалася в будинки вода і тепло", – сказав Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

Що відомо

  • Міська влада Житомира планує виділити 50 мільйонів гривень на створення резервної системи живлення.
  • 24 жовтня на позачерговій сесії Житомирської міськради виділили 65 мільйонів гривень на створення резервної системи живлення.
  • У Житомирі розподілили 60 мільйонів гривень на дизельні генератори для підприємств – перша партія вже на митниці.
  • Генератори для підприємств критичної інфраструктури Житомира все ще на митниці – постачання нової партії затримується.
  • Перша партія генераторів для об'єктів критичної інфраструктури вже в Житомирі, ще одна – на кордоні.
  • Комунальні підприємства Житомира почали встановлювати генератори на випадок блекауту.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

На початок