Міська влада Житомира планує виділити 50 мільйонів гривень на створення резервної системи живлення

Міська влада Житомира планує виділити 50 мільйонів гривень на створення резервної системи живлення

Міська влада Житомира планує виділити 50 мільйонів гривень на створення резервної системи живлення
Житомир, жовтень 2022 року. Фото: Сергій Косюченко для Суспільне Житомир

24 жовтня у Житомирі на позачерговій сесії планують виділити понад 50 мільйонів гривень з резервного фонду на закупівлю генераторів високої потужності. Про це в ексклюзивному коментарі Суспільному Житомир розповів Житомирський міський голова Сергій Сухомлин.

За його словами, за ці гроші місто планує закупити велику кількість генераторів потужністю від 150 до 800 кіловат, організувавши резервну систему підтримки роботи водоканалу та теплокомуненерго.

"Це величезний об'єм генераторів, які нам треба закупити, але реалізація цього плану дозволить нам навіть у разі повної відсутності електроенергії подавати воду хоча б до третього-четвертого поверхів осель. Може, навіть і вище. А також це дозволить забезпечити чотири-п'ять годин роботи нашого теплокомуненерго. Тобто ми зможемо контролювати систему, щоб вона не розморозилася, і одночасно будемо підтримувати хоч якусь мінімальну температуру в оселях житомирян", – сказав Сергій Сухомлин.

За його словами, зараз місто пропрацьовує різні сценарії розвитку подій.

"В тому числі, розглядаємо і такі апокаліптичні сценарії з ймовірністю повного блекауту, тобто повного відключення електроенергії. Генератори, які ми плануємо купляти, коштують за кордоном від 60 до 150 тисяч доларів один, це якщо ми беремо потужність біля мегавату. Плюс – ще є питання щодо термінів, нам потрібно, щоб ці генератори якомога швидше були в Житомирі і ми вже могли їх підключати. Ми плануємо це зробити десь упродовж місяця або півтора. Зараз є питання до того, хто може поставити нам таку кількість генераторів за цей час. Загальна сума все одно сягатиме за 50 мільйонів гривень", – розповів міський голова.

Що відомо

  • Житомирщина відновлюється після чергового терористичного удару росіян по енергетичній інфраструктурі – Віталій Бунечко.
  • У Житомирі до кінця тижня не випускатимуть електротранспорт на лінії.
  • Опалювальний сезон в умовах атак з боку військ РФ: у Житомирі тепло планують подавати вночі.
  • 18 жовтня спеціальні рейдові групи їздили вулицями Житомира, аби перевірити, чи скрізь увечері вимикали вуличне освітлення та підсвітку на вивісках, вітринах і рекламних щитах.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram, Instagram та Viber

Вибір редакції

На початок