Перейти до основного змісту
Смерть Путіна, ядерна зброя та президентство до перемоги. Що Зеленський розповів Леттерману на Netflix

Смерть Путіна, ядерна зброя та президентство до перемоги. Що Зеленський розповів Леттерману на Netflix

Смерть Путіна, ядерна зброя та президентство до перемоги. Що Зеленський розповів Леттерману на Netflix
. Фото: з Twitter Netflix

Президент України Володимир Зеленський дав 45-хвилинне інтерв’ю американському телеведучому Девіду Летерману у шоу на Netflix "Мій наступний гість не потребує представлення". Програму знімали ще в жовтні у Київському метрополітені на станції Майдан Незалежності, але сам випуск з'явився на стрімінговій платформі 12 грудня.

Суспільне подивилося весь випуск і коротко розповідає про головне з того, що сказав український президент про закінчення війни, Путіна та ядерну зброю.

Війна не має бути звичкою, вона не закінчилась

Володимир Зеленський в Офісі президента
Президент України Володимир Зеленський під час інтерв'ю Associated Press у Києві в Офісі президента. Фото: AP

Війна не має бути звичкою. Іноді дуже сильно звикаємо до сирен і навіть не звертаємо на них уваги, не спускаємося в метро, бомбосховище, підвал, в якесь безпечне місце. Для мене сирена — це нагадування, що війна не закінчилась. Війна недалеко. Вона всюди і в кожній домівці сьогодні.

Війна — це інші умови, інші умови існування. Умови, у яких ви або залишаєтесь людиною, або перетворюєтесь у звіра, у терориста, у мародера, у ґвалтівника. Ми всі бачили наслідки російської окупації.

Війна — це вибір. І це складний вибір, тому що треба думати, коли ненависть тебе накриває щоденно до ворогів, до тих, хто у тебе забрав те життя, про яке ви говорили. Відкидати ненависть, знати, що це ворог, але треба воювати за правилами, тобто залишатися людиною.

Наші діти віддали своє дитинство для захисту держави

Діти в Херсоні
Українські діти граються на покинутому блокпосту у звільненому Херсоні. Фото: AP

Нам не треба нічого нашим дітям говорити про перемогу. Вони, повірте, знають про війну більше за нас. Я вам це кажу абсолютно чітко і відверто. Мій син, йому 9 років і він знає найменування всіх видів зброї.

Вони в глибині цієї війни, в цьому сенсі. З одного боку, мені легше, ніж батькам, тому що я рідко бачу своїх дітей. І коли у мене є така можливість їх побачити — вони задоволені, що б я їм не казав. Іноді мені здається, що їм не важливий зміст того, що я говорю, головне, щоб я був з ними поруч, щоб я їх обіймав.

З одного боку можна сказати, що Путін украв дитинство у наших дітей сьогодні. А з іншого боку, що кожен з нас повинен щось віддати держави для її захисту. Наші діти віддали своє дитинство.

Якщо Путін помре, — війна закінчиться

Не буде війни. Авторитарний режим він страшний, бо є великий ризик. Тому що не може все залежати (в одній країні — ред.) від однієї людини. То може чи не може? Бо він щось собі суперечить. Тому коли така людина йде, інституції зупиняються. Такий час був в СРСР. Зупинилось все. І тому я вважаю, що якщо його не буде, то їм буде складно. Вони будуть займатися внутрішньою політикою, а не зовнішньою.

Росія стала символом порожності

Вони ізольовані від всього цивілізованого світу. І з цієї ізоляції є один вихід — повага до міжнародного права. А це вже демократія. Визнати суверенітет та територіальну цілісність. Питання не в Україні, питання в усіх державах — Грузія, Молдова. Вони всюди наробили, як то кажуть наслідили. Вже ніхто не тисне руку сьогоднішньому керівництву РФ. В усіх змістах цього слова. Немає на змаганнях, немає на чемпіонатах світу, немає в культурному просторі, немає на оскароносних майданчиках та інших. Це і є ізоляція.

Росіяни вірять Путіну — це треба констатувати

Великий відсоток йому вірить. Це має такий вигляд — закрити вікно і сховатись від війни. Це боягузтво. Ось і все. Це не знати, де ти живеш, не визнавати реальність. Але є люди які бояться і розуміють реальність. Але просто бояться.

Ніхто не скаже, скільки продовжиться війна

обстріл Харкова 8 грудня
Люди намагаються загасити пожежу в будинку, зруйнованому після російської атаки в Харкові. Фото: AP

Ніхто вам не скаже скільки буде продовжуватись (війна — ред.). Я відповідальна людина і я знаю, що це значить для людей почути, коли закінчиться війна. Тому що це головне питання.

Для нас кінець війни, як би там не звучало, або хтось вірив або ні, буде коли ми відвоюємо свою землю і будемо на своїх кордонах.

Війна — це не заморожування конфлікту. Це не значить, що завтра не літають дрони, а десь там на фронті люди вбивають, але це далеко і до нас не відноситься. Ні, це нечесно. Тому що все це – наші громадяни, які воюють.

98% населення кажуть: нехай без світла і води, але точно без Росії

Що не зміг розрахувати президент РФ — чим більше нас б'ють, а б'ють вони по чесності та нашій особистості, тобто б‘ють несправедливо. Чим більш вони нас атакують, тим більше людей хочуть все це пройти гідно, пройти з перемогою

Керувати голодом, керувати світлом, керувати водою. Мені здається, що якщо ти не Бог, то робити таке — ти тоді варвар. Люди, що сидять в Кремлі мають обрати хто вони. Варвари або з глузду з’їхали? На жаль, ні те, ні інше не влаштовує Україну.

Путін боїться смерті, тож не готовий застосувати ядерну зброю

Я бачив його (Путіна — ред.), і я бачив його бажання жити. Він дуже любить це життя. Він навіть сидить за довготи столом — боїться захворіти на ковід, або ще на щось. Це каже про те, що він боїться смерті і любить життя. Тож я не впевнений, що він готовий застосувати ядерну зброю. Тому що він розуміє, що якщо він застосує, то наступні кроки можуть бути від будь-якої держави, саме до нього. Саме особисто проти нього.

До перемоги я точно буду президентом

Володимир Зеленський у Херсоні 14 листопада 2022
Президент України Володимир Зеленський слухає державний гімн під час свого візиту до Херсона, 14 листопада 2022 р. Фото: ОП

До нашої перемоги я точно буду президентом, а там навіть не думаю. Поки що не думаю. Не готовий. Дуже хочеться просто на море. Скажу відверто. Я дуже хочу на море, просто на море, коли ми вже переможемо. І випити пива дуже хочеться.

Без підтримки США Україні буде дуже складно, але ми воюємо і за них також

Ми слідкуємо за тим, що відбувається в США. Для нас це дуже важливо, тому що США — лідер в підтримці України. І без їх підтримки нам буде складно, ну прям дуже складно. І питання коли закінчиться війна також залежить від цієї підтримки. Щоб вона була коротшою — потрібна потужніша допомога.

Ми воюємо за весь світ, за демократію, за демократію всього світу. Ми знаємо за що ми воюємо. Найголовніше, щоб США та їх суспільство знало це, не збилось з курсу, зі шляху підтримки України, а знало за що ми воюємо, що воюємо за них також.

Хто такий Девід Леттерман

Девід Леттерман під час виступу на благодійному концерті Love Rocks NYC
Девід Леттерман під час виступу на благодійному концерті Love Rocks NYC. 2020 рік. Фото: AP

75-річний Девід Леттерман — американський комік, ведучий програми "Вечірнє шоу з Девідом Леттерманом" на телеканалі CBS. Він також є теле- і кінопродюсером. Його компанія Worlwide Pant продюсує його ж шоу. 1996 року телеведучий зайняв 45 місце у рейтингу 50 Найкращих телевізійних Зірок за всі часи. Крім цього, Леттерман був номінований на понад 50 премій "Еммі", вісім разів ставав лауреатом. Американський телеведучий також є лауреатом Почесної премії Центру Кеннеді, премії Марка Твена за американський гумор та володарем двох престижних премій "Пібоді".

Програма "Мій наступний гість не потребує представлення", в якій з'явився і український президент виходить на Netflix з січня 2018 року. За цей час у ній взяли участь зірки та політики, такі як Барак Обама, Біллі Айліш, Джордж Клуні та багато інших.

У жовтні Леттерман відвідав Київ, що підтримати українців у війні з Росією. Він також прогулявся столицею та побував на підпільному стендапі, що відбувався поблизу станції метро "Золоті ворота".

Війна. Усі новини

Топ дня

Вибір редакції

На початок