Іран розкритикував Зеленського через промову в Конгресі щодо дронів і підтримки РФ

Іран розкритикував Зеленського через промову в Конгресі щодо дронів і підтримки РФ

Іран розкритикував Зеленського через промову в Конгресі щодо дронів і підтримки РФ
Представник МЗС Ірану Нассер Канаані. Фото: МЗС Ірану

Речник міністерства закордонних справ Ірану Нассер Канаані розкритикував заяви президента України Володимира Зеленського у Конгресі США, які стосувались військової підтримки Росії у війні.

За словами Канаані, іранська сторона "не постачала жодній стороні жодної військової техніки для використання у війні в Україні". Він також заявив, що Іран "поважає територіальну цілісність усіх країн, включно з Україною".

"Пану Зеленському краще знати, що стратегічне терпіння Ірану щодо таких безпідставних звинувачень не безмежне", — додав Канаані і порадив українському президенту "винести урок з долі деяких інших політичних лідерів, які задовольнялися підтримкою США".

Що сказав Зеленський в Конгресі про Іран

Президент у своєму виступі наголосив, що "в геноцидній війні Росія знайшла союзника — Іран, який надсилає сотні смертоносних дронів Росії".

"Це загроза для нашої критичної інфраструктури. Таким чином, один терорист знайшов іншого — це лише питання часу, коли вони завдадуть удару по наших інших союзникам, якщо ми їх не зупинимо зараз. Це треба зробити", — наголосив він.

Що відомо про іранські дрони

13 вересня військові ЗСУ уперше знищили ударний дрон-камікадзе іранського виробництва.

Уранці 17 жовтня військові РФ атакували Київ дронами-камікадзе. Збройні сили України збили 25 із близько 30 дронів. Унаслідок повторної атаки, один з дронів влучив у 120-річний житловий будинок. Кутова частина будівлі обвалилася. Під завалами опинилися мешканці. Четверо людей загинули, серед них — вагітна.

За даними української розвідки, Росія замовила в Ірані понад 2400 дронів-камікадзе. Іран заперечує надання Росії зброї для війни в Україні.

США, ЄС, Канада і Британія анонсували санкції проти Ірану за надання Росії дронів.

4 грудня в ЗСУ повідомили, що Росія рідше застосовує іранські дрони через морози. Того ж дня ЗМІ повідомили, що США намагаються зірвати поставки іранської зброї до РФ.

На початок