В ЄС планують створити посаду "санкційного наглядача"

В ЄС планують створити посаду "санкційного наглядача"

ЗМІ
В ЄС планують створити посаду "санкційного наглядача", її пропонують Девіду О'Саллівану
В ЄС планують створити посаду "санкційного наглядача", її пропонують Девіду О'Саллівану. Посол ЄС в США Девід О'Салліван під час симпозіуму зі спільної політики безпеки та оборони ЄС в Інституті миру США у Вашингтоні, 29 квітня 2016 року. Фото: Getty Images

Європейський Союз планує створити нову посаду уповноваженого з питань санкцій, який контролюватиме виконання країнами запроваджених обмежень.

Як повідомляє Financial Times, зайняти цю посаду з січня 2023 року запропонували колишньому послу ЄС у США Девіду О'Саллівану.

Серед країн, що знаходяться в центрі уваги ЄС — Туреччина, яка відмовилася приєднуватися до санкцій проти Росії. США та ЄС наполягали, зокрема, на тому, щоб Анкара припинила поставки заборонених товарів промислової та оборонної продукції для РФ.

"Девіда О’Саллівана, колишнього посла ЄС у США, попросили зайняти нову посаду з січня, з обов’язком очолити зусилля Європейської комісії щодо забезпечення повної відповідності (запроваджених санкцій) в усьому світі", — зазначає видання і додає, що ЄС, США та інші союзники зосереджуються на ліквідації лазівок у санкціях проти Кремля.

Інші країни, включаючи Сербію та Об'єднані Арабські Емірати, також "під пильною увагою" ЄС, зазначає видання з посиланням на високопоставленого чиновника ЄС.

"Нова роль у ЄС буде частково віддзеркалювати роль голови координації санкцій США Джима О’Брайена, чия робота передбачає сприяння співпраці з союзниками США щодо санкцій", — додає FT.

Зараз О’Салліван є директором аналітичного центру Інституту міжнародних і європейських справ. Раніше він працював послом ЄС у США з 2014 по 2019 рік, а до цього обіймав керівні посади в комісії, включаючи генерального директора з питань торгівлі.

Очікується, що комісія підтвердить призначення О’Саллівана у вівторок, 13 грудня.

Зазначимо, це рішення ухвалюють на тлі підготовки ЄС до впровадження дев'ятого пакета санкцій проти Росії, який включатиме обмеження на інвестиції в російську видобувну промисловість, а також низку нових обмежень щодо компаній і фізичних осіб.

Нові санкції включатимуть експортний контроль ключових хімічних речовин, нервово-паралітичних речовин, електроніки та компонентів ІТ, які можуть використовуватися російськими військовими. Вони також домагатимуться заборони експорту двигунів для безпілотників до Росії.

Війна. Усі новини
На початок