Нові санкції від ЄС можуть позбавити росіян ноутбуків — Politico

Нові санкції від ЄС можуть позбавити росіян ноутбуків — Politico

Нові санкції від ЄС можуть позбавити росіян ноутбуків — Politico
Фото: Pixabay

Новий, дев'ятий пакет санкцій проти РФ спрямований на те, щоб придушити "посилення російського промислового потенціалу", йдеться в документах, отриманих виданням Politico.

"Європейська комісія хоче підірвати "російський військово-промисловий комплекс" новим пакетом санкцій, що зачіпає цілий ряд галузей промисловості, йдеться в документах. Пакет спрямований на те, щоб придушити "посилення російського промислового потенціалу" за допомогою списку з 169 організацій, що надають товари, "які можуть сприяти технологічному вдосконаленню російського сектора оборони і безпеки" — пише видання.

Під нові санкції підпадають двигуни для безпілотників, хімічне та біологічне обладнання, засоби боротьби з масовими заворушеннями та електронні компоненти. ЄС також хоче розширити список санкційних товарів для використання в авіації та космічній галузі, "включивши в нього авіаційні двигуни та їх частини", а також ставить під нові обмеження "ноутбуки, жорсткі диски, камери і об'єктиви".

Наразі посли ЄС обговорюють перелік нових санкцій з метою їх ухвалення цього тижня або на початку наступного. Пропозиції мають бути підтримані усіма країнами ЄС.

7 грудня Європейська комісія підготувала дев'ятий пакет санкцій проти Росії. Що він передбачає:

1. Єврокомісія пропонує додати майже 200 осіб та компаній до санкційного списку ЄС. У цей перелік включені:

  • російські збройні сили, як окремі офіцери, так і оборонні компанії.
  • члени Державної думи та Ради Федерації,
  • міністри
  • губернатори
  • політичні партії.

2. Санкції проти ще 3 російських банків. Це включає повну заборону фінансових транзакцій.

3. Новий експортний контроль та обмеження, зокрема, товарів подвійного використання. Це поширюється, приміром, на ключові хімікати, електроніку, IT-компоненти.

4. Обмеження доступу Росії до безпілотників. ЄС планує заборонити прямий експорт двигунів для безпілотників до Росії та експорт до будь-яких третіх країн, наприклад Ірану, які можуть постачати безпілотники до Росії.

5. ЄС вилучить чотири ТВ-канали з ефіру та усіх платформ розповсюдження.

6. Подальші економічні заходи проти російського енергетичного та гірничого секторів, включаючи заборону на нові інвестиції в гірничодобувну промисловість у Росії.

На початок