Без черг у податковій: черкаський бізнес діджиталізується

Без черг у податковій: черкаський бізнес діджиталізується

Без черг у податковій: черкаський бізнес діджиталізується
Суспільне Черкаси

Черкаські підприємці ведуть бізнес в онлайні. Відсоток поданої в електронному вигляді звітності за десять місяців цього року сягнув рекордних 96%. У попередні "коронавірусні" роки ця кількість не перевищувала 85 %, розповіла Суспільному начальниця управління податкових сервісів Наталія Бойко.

Підприємець Сергій Шмиголь поділився власним досвід діджиталізації бізнесу.

Телефон – основний інструмент ведення бізнесу для Сергія Шмиголя. Навіть ФОП із нього зареєстрував, за кілька годин з дому, розповів він.

"Зараз можна і сплатити податки, і подати звітність. Це зручно. По-перше, не потрібно виходити з дому і можна це зробити в будь-який час. По-друге, не потрібно підлаштовувати похід до податкової у свій робочий графік", – пояснив підприємець.

Така діджиталізація, додав він, значно спрощує роботу підприємців. Черги в податковій, особливо в кінці року, і прострочені терміни подання звітності, він згадує, як страшний сон:

"Ми носили це все на флешках. І це вже був певний прорив. А до того я приходив безпосередньо в податкову, заповнював декларації, річний звіт і подавав це в окреме віконце".

документи
документи. Суспільне Черкаси

Поштовхом до активного переходу на електронний документообіг став "коронавірусний" 2019 рік та карантинні обмеження, розповіла начальниця управління податкових сервісів Наталія Бойко. З її слів, у воєнних реаліях діджиталізація підприємництва стала ще актуальнішою.

"Платник податків може знаходитись на території України, але не в Черкасах, або навіть за кордоном. Маючи електронний цифровий підпис, він може подати звітність до податкової", – пояснила вона.

документи
Суспільне Черкаси

На Черкащині, додала податківиця, 96 відсотків усієї звітності від підприємців надходить в електронному варіанті.

Сергій Шмиголь воліє, аби на такий формат роботи вийшли всі його постачальники:

"Ми б елементарно могли обмінюватися накладними, шляхом надсилання їх через інтернет".

документи
Суспільне Черкаси

На думку підприємця, перевести в електронний формат варто всі розрахунки, адже це, з його слів, спрощує сам процес і полегшує елемент фінансового обліку.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок