Щоб не спалити хату і не отруїтися: черкаські рятувальники розповіли, як користуватися генераторами

Щоб не спалити хату і не отруїтися: черкаські рятувальники розповіли, як користуватися генераторами

Рятувальники закликають черкащан дотримуватися правил безпеки під час використання генераторів.

Як правильно встановлювати та заправляти генератор Суспільному розповіла речниця Головного управління Держслужби з надзвичайних ситуацій області Юлія Норовкова.

За словами речниці, генератор можна використовувати тільки на відкритому повітрі.

"Не можна встановлювати його у будівлі, тому що під час роботи він виділяє чадний газ, що може призвести до отруєння та летальних випадків", — зазначила Юлія.

Встановлювати генератор треба так, щоб відстань до найближчої поверхні (стіни, вікна тощо) була не менше 6 метрів, додала Юлія Норовкова.

"Це важливо, бо під час роботи він сильно нагрівається й предмети поблизу можуть спалахнути", — пояснила вона.

Заправляти генератор, з її слів, варто тільки на відкритому повітрі, а паливо тримати якомога далі через ризик виникнення пожежі.

Що відомо

  • У листопаді в Україні виникло близько 3 тисяч пожеж, майже 40% з них — у житловому секторі. Про це повідомив Суспільному в ефірі єдиного марафону пресофіцер ДСНС України Олександр Хорунжий. Всього від початку року виникло більше 72 тисяч пожеж, додав він.
  • “Через порушення правил пожежної безпеки при облаштуванні та експлуатації електроустановок, у нас збільшилася кількість на 10%, і порушення правил пожежної безпеки при облаштуванні та експлуатації печей і теплогенеруючих агрегатів у нас збільшилася кількість пожеж на 83%”, — сказав Хорунжий.
  • Це свідчить про те, що люди масово застосовують теплогенеруючі пристрої і при цьому не дотримуються правил пожежної безпеки, додав він.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок