Швеція надасть новий збільшений пакет допомоги для ЗСУ

Швеція надасть новий збільшений пакет допомоги для ЗСУ

Швеція надасть новий збільшений пакет допомоги для ЗСУ
Фото: Pål Jonson / Twitter

Швеція надасть дев'ятий пакет допомоги для ЗСУ, який на 50% більшій, ніж восьмий пакет. Про це на спільному брифінгу з міністром України Олексієм Резніковим, повідомив міністр оборони Швеції Пол Йонсон.

За його словами, допомога Україні є пріоритетом для Швеції, і вона буде підтримувати Україну і надалі.

"Уряд Швеції ухвалив дев’ятий пакет підтримки України, і він на 50% більшій, ніж восьмий пакет. Це пов’язано з тим, що ми спостерігаємо ескалацію з боку Росії. В цьому пакеті ми надаємо ППО, комплектувальні для іншого виду ППО та зимову амуніцію для українських військових", — сказав Йонсон.

За словами міністра, Швеція не просто підтримує Україну, а інвестує у "нашу загальну безпеку", оскільки Росія постійно порушує права людей, зокрема, атакуючи лікарні, університети, школи.

Йонсон розповів, що сьогодні побачив наслідки атак на цивільні об'єкти у Миколаєві, який відвідав разом з Резніковим.

"З 1 січня ми будемо головувати в Раді Європи та для нас буде дуже важливим завданням захищати інтереси України", — пообіцяв міністр оборони Швеції.

Раніше міністр оборони країни Пол Йонсон повідомив, що уряд Швеції найближчим часом ухвалить рішення про передачу Україні новітніх систем озброєнь.

Що відомо про допомогу Швеції

Швеція бере участь у підготовці українських військових у Великій Британії, і уряд розглядає можливість продовження цієї місії після закінчення року, а також долучитися до тренувальної місії ЄС.

Швеція вже передала Україні оборонне обладнання у рамках восьми різних пакетів підтримки. Восьмий пакет допомоги містив системи протиповітряної оборони, боєприпаси, транспортні засоби для особового складу, особисте спорядження, включаючи зимове спорядження та бронежилети, обладнання для прицілювання, намети та маскувальні сітки.

Сьомий пакет шведської допомоги складався з артилерійських боєприпасів на суму близько 500 млн шведських крон. Артилерійські боєприпаси сумісні з наявними артилерійськими системами. Шостий пакет військової підтримки складався з навчальної операції. Наразі шведські інструктори проводять базову підготовку українських військовослужбовців у Великій Британії.

Також раніше Швеція передавала бронебійні снаряди, засоби розмінування, протитанкову зброю, кулемети, 17-мм роботизовану морську гармату, бронежилети та польові траншеї.

На початок