Парламент Швеції схвалив виділення Україні пакету допомоги на понад 270 мільйонів євро

Парламент Швеції схвалив виділення Україні пакету допомоги на понад 270 мільйонів євро

Парламент Швеції схвалив виділення Україні пакету допомоги на понад 270 мільйонів євро
Фото: iStock

Парламент Швеції ухвалив рішення надати Україні протягом 2022 року безоплатну допомогу у вигляді оборонного обладнання на максимальну суму 3 007 800 000 шведських крон (273 млн євро).

Як повідомляється на сайти парламенту Швеції, мова йде про системи протиповітряної оборони, боєприпаси, транспортні засоби для особового складу, особисте спорядження, включаючи зимове спорядження та бронежилети, обладнання для прицілювання, намети та маскувальні сітки.

"Пропозиція є ініціативою від фінансового комітету уповноважити уряд ухвалити рішення про безоплатну передачу Україні протягом 2022 року оборонного обладнання у вигляді систем протиповітряної оборони тощо на суму 3 007 800 000 шведських крон. Рішення парламенту не впливає на потреби держави у запозиченнях або фінансові заощадження", — йдеться у повідомленні.

Що відомо

  • Раніше міністр оборони країни Пол Йонсон повідомив, що уряд Швеції найближчим часом ухвалить рішення про передачу Україні новітніх систем озброєнь.
  • Швеція бере участь у підготовці українських військових у Великій Британії, і уряд розглядає можливість продовження цієї місії після закінчення року, а також долучитися до тренувальної місії ЄС.
  • Швеція вже передала Україні оборонне обладнання у рамках семи різних пакетів підтримки. Сьомий пакет шведської допомоги складався з артилерійських боєприпасів на суму близько 500 млн шведських крон. Артилерійські боєприпаси сумісні з наявними артилерійськими системами. Шостий пакет військової підтримки складався з навчальної операції. Наразі шведські інструктори проводять базову підготовку українських військовослужбовців у Великій Британії.
  • Також раніше Швеція передавала бронебійні снаряди, засоби розмінування, протитанкову зброю, кулемети, 17-мм роботизовану морську гармату, бронежилети та польові траншеї.

Читайте також

"Важливі та цінні інструменти": Резніков прокоментував анонсовану Швецією військову допомогу

Швеція підготувала сьомий пакет збройної допомоги для України: що до нього ввійшло

Швеція надасть Україні $50 млн на оборону

На початок