"Буде як ВІЛ". У ВООЗ вважають, що COVID-19 може ніколи не зникнути

"Буде як ВІЛ". У ВООЗ вважають, що COVID-19 може ніколи не зникнути

"Буде як ВІЛ". У ВООЗ вважають, що COVID-19 може ніколи не зникнути
.

Новий коронавірус COVID-19 може ніколи не зникнути, а просто стане одним із тих вірусів, які щороку вбивають людей в усьому світі.

Про це заявив виконавчий директор програми надзвичайних ситуацій у сфері охорони здоров'я Всесвітньої організації охорони здоров'я, лікар Майк Райан, передає CNN.

"Цей вірус може стати ще одним ендемічним вірусом в наших спільнотах і може ніколи не зникнути. ВІЛ не зник", — сказав він.

"Я не порівнюю ці дві хвороби, але я думаю, що важливо бути реалістами. Маю сумнів, що хтось може передбачити, коли ця хвороба зникне", — додав Райан.

За його словами, шанс знищити вірус може дати вакцина, але вона повинна бути доступна кожному і дуже ефективна.

Він не виключив, що пандемія COVID-19 може перерости в довгострокову проблему.

Його колега Марія Ван Керховен додала, що нині світова спільнота об'єдналася, щоб протидіяти вірусу, проте всі повинні зробити свій внесок у припинення пандемії.

Що відомо

  • Раніше у ВООЗ заявили, що у деяких країнах збільшилася кількість випадків захворювання на коронавірусну інфекцію COVID-19, що пов'язано з послабленням карантину.
  • Станом на 14 травня у світі зареєстровано 4,4 мільйона випадків коронавірусної інфекції. Побороли хворобу 1 мільйон 657 тисяч людей. Померли від ускладнень коронавірусу майже 298 тисяч хворих.
  • З 11 травня в Україні почали послаблювати карантин.
  • Також карантинні послаблення почалися і в інших країнах світу, зокрема у Німеччині, Польщі, Литві.
На початок