Українська мова опинилась серед найпопулярніших для вивчення у світі — Duolingo

Українська мова опинилась серед найпопулярніших для вивчення у світі — Duolingo

Українська мова опинилась серед найпопулярніших для вивчення у світі — Duolingo
. Суспільне Дніпро

Після початку російського вторгнення в Україну українська мова почала набувати популярності у країнах світу, в тому числі тих, які розташовані далеко від зони конфлікту.

Про це у своєму звіті повідомляє платформа для вивчення мов Duolingo.

"Найбільшою тенденцією 2022 року став глобальний сплеск кількості людей, які вивчають українську мову", — йдеться у повідомленні.

За даними сервісу, після вторгнення Росії до України у лютому понад 1,3 мільйона людей у всьому світі на знак солідарності почали вивчати українську мову.

"Інтерес до вивчення української мови та використання української мови у кризових ситуаціях різко зріс у перші тижні після початку війни, досяг піку наприкінці березня та залишався стабільним до кінця 2022 року", — зазначається у звіті.

При цьому українська почала здобувати популярність у тому числі у країнах, далеких від зони конфлікту. Серед них — Аргентина, Японія та В'єтнам. Також українська мова набула популярності серед сусідів України.

"У країнах, які прийняли найбільшу кількість українських біженців, спостерігалося значне зростання: за шість місяців після вторгнення кількість людей, які вивчають українську мову, зросла на 1651% у порівнянні з минулим роком у Німеччині, на 1615% у Польщі та на 1515% у Чехії", — розповіли у Duolingo.

Зокрема, прихильність німців у підтримці українців підняла українську мову з 36-го місця серед найпопулярніших мов для вивчення у Німеччині у 2021 році (серед 40 мов, доступних на Duolingo у 2021 році) на 15-те місце у 2022-му. Також помітним стало зростання популярності мови у Великій Британії: українська піднялася на 20 позицій у рейтингу найпопулярніших мов — із 37-го у 2021 році до 17-го у 2022 році. Учні в США також звернулися до української мови з цілого ряду особистих та політичних причин — у США українська піднялася із 36-го місця у мовному рейтингу у 2021 році до 22-го у 2022 році, зауважує платформа.

За даними сервісу, найбільше зростання інтересу до української у 2022 році зафіксоване в Ірландії (2229%), Німеччині (1651%), Польщі (1615%), Нідерландах (1590%) та Чехії (1513%).

Водночас українці також шукали мовні ресурси під час масових потрясінь, внаслідок яких були переміщені мільйони людей. Зокрема, українська мова стала другою за популярністю мовою для вивчення в Німеччині у 2022 році, ймовірно тому, що Німеччина прийняла понад три чверті мільйона українців лише у першій половині 2022 року

Читайте також

Зброя на 275 млн від США, нові санкції проти Росії, запеклі бої на Донбасі. 290 день війни. Онлайн

На початок