На Черкащині циркулює штам Омікрон

На Черкащині циркулює штам Омікрон

На Черкащині циркулює штам Омікрон
Суспільне Черкаси

На Черкащині протягом тижня зареєстрували 300 випадків захворювання на коронавірус, двоє людей померли. В області в більшості випадків медики виявляють різновид штаму COVID-19 – Омікрон, розповів в ефірі Українського радіо Рось заступник генерального директора з дослідження біологічних факторів Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб  Микола Тищук.

"Якщо ми говоримо про захворюваність на COVID-19, то в області в більшості випадків виявляється різновид штаму Омікрон – BA.2, рідше – BA.5", – пояснив Микола Тищук.

За його словами, хоч перебіг варіанту Омікрону BA.5 легший, утім він швидше поширюється, у порівнянні з тими штамами, що циркулювали дотепер. Проте у людей із супутніми хронічними захворюваннями він може викликати важкі ускладнення, які нерідко закінчуються летально.

Микола Тищук нагадує, що надійним методом профілактики та запобігання важким ускладненням коронавірусної хвороби є вакцинація.

Прослухати повністю можна за посиланням.

Що відомо

  • Усього з початку пандемії в області зареєстрували 194 588 випадків захворювання на COVID-19 (з них дітей – 14 178).
  • Із початку року в області на COVID-19 захворіли 64 тисячі 983 людини, в тому числі діти до 17 років – 7 тисяч 175. Було шпиталізовано 8 тисяч 747 людей. Одужали 63 тисячі 696. Померли 517 осіб.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

На початок