Вакцинація дітей проти коронавірусу: черкаський фахівець дав роз'яснення

Вакцинація дітей проти коронавірусу: черкаський фахівець дав роз'яснення

На Черкащині роблять щеплення проти COVID-19 дітям від 5 до 17 років. Для цього використовують вакцину Comirnaty, розповів керівник Черкаського обласного центру контролю та профілактики хвороб Володимир Папач.

Для вакцинації дітей від 5 до 11 років використовують педіатричну форму вакцини проти COVID-19 COMIRNATY від Pfizer/BioNTech, зазначив Володимир Папач.

"Вакцину вводять внутрішньом’язово у м’яз плеча у кількості 0,2 мл. Первинний курс складається з двох доз, які вводять з інтервалом 21-28 днів. Пріоритет надають дітям із наявними факторами ризику госпіталізації та смерті, супутніми захворюваннями та імунодефіцитними станами", — пояснив він.

Для дітей віком від 12 років також використовують вакцину Comirnaty за схемою введення 2 дози (0,3 мл) з інтервалом між першою та другою дозами 21-28 діб (3-4 тижні).

"В умовах зростання захворюваності на SARS-CoV-2 є рекомендація вакцинувати дітей віком від 12 до 17 років незалежно від приналежності до групи ризику", — додав Володимир Папач.

Протипоказаннями для введення вакцини є випадки анафілактичної реакції до будь-якого компонента вакцини, пояснив медик.

"Діти з анафілаксією, яка виникла після першої дози COMIRNATY, не повинні отримувати наступні дози цієї вакцини. Також слід відкласти вакцинацію дітей, які хворіють на гострі хвороби, що супроводжуються лихоманкою (температура тіла понад 38,5˚С) або гострі інфекційні хвороби, включно з інфекцією, викликаною SARS-CoV-2, до одужання від хвороби. На введення вакцини можливий розвиток побічних реакцій. Найчастіше реєструються: біль у місці ін’єкції, набряк і почервоніння, головний біль, артралгія, міальгія, лихоманка (частіше після другої дози). Усі прояви зникають протягом 1-2 днів", — додав він.

Планову вакцинацію проти інших інфекційних хвороб проводять з інтервалом у 14 днів з вакцинацією проти COVID-19, розповів Володимир Папач. За його словами, вакцини проти COVID-19 можна вводити одночасно з неживою вакциною проти грипу під час одного візиту у різні руки або з будь-яким часовим проміжком.

Схема вакцинації є гомологічною. Для завершення курсу вакцинації дітей слід використовувати ту саму вакцину, тобто COMIRNATY.

Що відомо

Вакцина проти COVID-19 COMIRNATY ввійшла до переліку вакцин, які схвалені ВООЗ, пройшли клінічні дослідження у дітей, є безпечними та ефективними для профілактики COVID-19 у дітей від 5 років, зазначив Володимир Папач.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок