"Не можна ставити такого суддю". Мессі розкритикував головного арбітра чвертьфіналу Нідерланди – Аргентина на ЧС-2022

AP Photo/Ebrahim Noroozi

Аргентинець був "розлючений" рішеннями рефері, хоча сам уникнув покарання за можливу гру рукою.

Лідер збірної Аргентини з футболу й французького "ПСЖ" Ліонель Мессі розкритикував головного суддю чвертьфінального матчу його команди проти Нідерландів на чемпіонаті світу-2022. Заяву нападника щодо рефері в післяматчевому коментарі цитує TyC Sports.

Аргентина здобула місце у півфіналі, обігравши Нідерланди в драматичному поєдинку, що завершився серією пенальті. Аргентинці вели в рахунку 2:0, зокрема завдяки асисту й забитому пенальті Мессі, проте нідерландцям вдалося здійснити камбек наприкінці основного часу. Дубль Ваута Веґгорста перевів матч у овертайм, причому другий гол форвард забив на 11-ій хвилині компенсованого часу. Та дотиснути аргентинців їм не вдалося, і "біло-блакитні" перемогли за пенальті з рахунком 4:3.

Упродовж матчу головний арбітр поєдинку, іспанець Антоніо Матео Лаос, "роздав" 17 жовтих карток, дев'ять із яких отримала Аргентина, в тому числі й Мессі на 10-ій хвилині доданого часу в другому таймі. Крім того, через перебір жовтих червону заробив захисник Нідерландів Дензел Дамфріс.

У чому Мессі звинувачує суддю

На думку нападника, матч завершився "не так" через помилки Матео Лаоса. За словами Мессі, суддівство в цій грі викликало в нього "багато злості".

"Вважаю, що все мало закінчитися не так, – поділився Мессі. – Не хочу говорити про рефері. Не можна бути відвертими – інакше тебе оштрафують. Нам було страшно впродовж гри, тому що ми розуміли, що відбувається. ФІФА мусить проаналізувати матч. Не можна ставити на гру суддю, який наразі не здатен впоратися з цим завданням".

Схожої думки був і партнер Мессі по команді, воротар Даміан Еміліано Мартінес, який двічі відбив пенальті нідерландців. "Не знаю, скільки платять суддям, – висловився після матчу голкіпер. – Він додав десять хвилин: вони хотіли нічиї. Правду кажучи, це найгірший рефері турніру".

• Одним із суперечливих моментів матчу також був пов'язаний із грою рукою від Мессі, за яку футболіст не отримав попередження, а потенційно й вилучення, адже пізніше капітан таки заробив жовту, але вже за затягування часу.