Велогонщик Андрій Пономар приєднався до команди Світового туру UCI: де виступатиме українець

Велогонщик Андрій Пономар приєднався до команди Світового туру UCI: де виступатиме українець

Велогонщик Андрій Пономар приєднався до команди Світового туру UCI: де виступатиме українець
Drone Hopper-Androni Giocattoli Team

Другий український велоспортсмен на рівні Світового туру.

Український велогонщик Андрій Пономар підписав контракт з французькою командою Arkea-Samsic перед початком сезону-2023. Про це оголосили на офіційному сайті колективу.

20-річний Пономар виступає на професійному рівні з 2021 року, коли приєднався до італійської команди Drone Hopper - Androni Giocattoli. Того ж року він дебютував на рівні шосейних Грандтурів, посівши 67-ме підсумкове місце в загальному заліку Джиро д'Італія.

У складі Arkea-Samsic Пономар отримає змогу дебютувати на рівні Світового туру UCI, куди французька команда кваліфікувалася завдяки потраплянню до числа найкращих у рейтингу Міжнародного союзу велосипедістів за 2020-2022 роки. У Світовому турі колектив змагатиметься до 2025 року, коли UCI знову переглядатиме класифікацію команд.

Деталі угоди між Пономарем та Arkea-Samsic у команді не наводять. Відомо, що він став 29-м гонщиком у ростері колективу на сезон 2023 року.

Як коментує свій перехід Пономар

"Підписання до Arkea-Samsic - чудова нагода для мене, бо я приєднуюся до тренувань на рівні Світового туру. Це дасть мені змогу з 2023 року відкрити одні з найбільших подій у календарі професійних гонщиків. Мій план на кар'єру завжди передбачав ці гонки, де я хочу здобути найкращі можливі результати", - цитує Пономаря сайт команди.

"Я все ще молодий гонщик. І хоча вже брав участь у двох Джиро д'Італія, вважаю, що я досі навчаюся. Гадаю, що зможу виходити на подіуми, вигравати гонки серед професіоналів. Сподіваюся на це наступного сезону. Але це, мабуть, буде не на рівні Світового туру, а на менших гонках. У будь-якому разі, це одна з цілей, що я хочу поставити перед собою на 2023 рік".

Хто такий Андрій Пономар

  • 20-річний професійний велогонщик з Чернігова. Спеціалізується на шосейних дисциплінах.
  • На професійному рівні дебютував у 2021 році. Відтоді взяв участь у двох розіграшах Джиро д'Італія, де посідав 67-ме (2021) та 117-те (2022) місця у фінальному загальному заліку.
  • Чемпіон України 2021 року в шосейній велогонці. Ставав чемпіоном країни серед юніорів 2019 року в класичній гонці та гонці з роздільним стартом.

Що відомо

  • Пономар став другим українським велогонщиком на рівні Світового туру. У складі EF Education - EasyPost продовжує змагатися Марк Падун.
  • Змагання Світового туру UCI наступного року стартують з багатоденки Tour Down Under в Австралії, що проходитиме 17-22 січня.
  • Першу об'єднану світову першість UCI з усіх велодисциплін наступного року прийматиме шотландський Ґлазґо. Змагання відбудуться у Великій Британії впродовж 3-13 серпня.
На початок